خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5018
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۰۹:۴۴
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران:

صادرات مس ایران ۲ برابر شد

صادرات مس ایران ۲ برابر شد
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: صادرات مس در پنج ماه ابتدای امسال ۲ برابر مدت مشابه سال گذشته شد و این در حالی است که سال ۹۸ نیز نسبت صدور مس به سال پیش از آن ۲.۴ درصد بیشتر بود.

به گزارش اس.بی پرس، اردشیر سعد محمدی شامگاه سه شنبه  در آیین تقدیر قهرمانان از کارگران و اهدای جام قهرمانی بازیکنان تیم فوتبال صنعت مس رفسنجان به کارگران مجتمع مس سرچشمه با تاکید بر اهمیت توسعه متوازن افزود: شرکت مس در سال ۹۸ به‌ عنوان رتبه نخست شرکت ‌های صنعتی در همه زمینه ‌ها شناخته شد.

 

وی تصریح کرد: شرایط توسعه ‌ای خوبی را نیز دنبال می‌ کنیم و بیش از ۲ میلیارد و ۴۸۰ میلیون یورو به‌ علاوه ۲۵ هزار میلیارد تومان برای توسعه صنعت مس برنامه ‌ریزی کرده ‌ایم که مس بتواند حرف نخست را در تمام زمینه ‌های معادن کشور بزند و این اتفاق سبب خواهد شد شرکت مس بین پنج شرکت برتر خاورمیانه قرار بگیرد.

 

وی با تاکید بر اینکه حضور تیم مس رفسنجان در لیگ برتر باید متناسب با شأن صنعت مس باشد، گفت: توسعه متوازن در همه بخش‌ ها می ‌تواند بالانس حرکتی یک مجموعه را تأمین کند.

 

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران افزود: از مدیران مجموعه مس و عوامل تیم فوتبال که در این افتخارآفرینی مشارکت داشتند تشکر می کنم؛ اتفاقی که باعث شادی و شعف در میان مردم شد.

 

سعدمحمدی عنوان کرد: کار تازه آغاز شده و با توجه به این‌که لیگ برتر لیگی متفاوت ‌تر از لیگ دسته‌ یک از لحاظ حرفه ‌ای است، با سرفصل جدیدی مواجه هستیم و باید کار را با برنامه ‌ریزی درست پیگیری کنیم.

 

وی ادامه داد: یک تیم منجسم، متحد و حرفه ‌ای می ‌خواهیم و برای فصل اول حضور تیم مس رفسنجان در لیگ برتر، حضور در نیمه بالای جدول را انتظار داریم و برای سال بعد باید گرفتن سهمیه آسیا را در برنامه کار صنعت مس قرار دهیم.

 

مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس ایران خاطرنشان کرد: جایگاه ما در سطح ورزش نیز باید با همین طراز شکل بگیرد و اگر می ‌خواهیم به لیگ باشگاه ‌های آسیا برویم باید حضوری قدرتمند در لیگ برتر داشته باشیم که متناسب با شأن صنعت مس باشد.

 

وی همچنین با اشاره به لزوم اخلاق‌ مداری در فوتبال؛ تاکید کرد: تیم فوتبال یکی از شاخص ‌های نمایش ‌دهنده یک بنیاد صنعتی است و رفتار تیم باید به گونه ‌ای باشد که همه بگویند این یک تیم بااخلاق فنی است.

 

سعدمحمدی افزود: حضور در لیگ برتر ساده نیست و نیازمند یک برنامه مشخص و مدوّن فنی و یک ساختار علمی هستیم که باید طبق آن قدم‌ به ‌قدم جلو برویم.

 

وی گفت: تیم مس کرمان نیز تنها با اختلاف یک گل از لیگ برتر جا ماند که سعی می‌کنیم سال آینده شرایطی را فراهم کنیم تا مس کرمان نیز به لیگ برتر صعود کند؛ همچنین برای مس شهربابک هم امیدواریم که در لیگ یک حضور پیدا کند تا یک حضور منسجم در همه رده‌های لیگ داشته باشیم.

 

سعدمحمدی با توصیه به مدیرعامل باشگاه مس رفسنجان درخصوص پرورش استعدادها، یادآور شد: ما به ساختاری برای شناسایی و پرورش استعدادها در رده‌های پایین ‌تر نیز نیاز داریم تا ضمن تضمین آینده تیم، باعث ایجاد انگیزه در شهر و استان شود.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha