خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5026
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۰:۴۱
استفاده از تجربه دیگران مفت زندگی کردن است

10 اتفاق ویران کننده در روز کنکور

10 اتفاق ویران کننده در روز کنکور
آزمون کارشناسی ۹۹ از صبح امروز در سراسر کشور آغاز شده تا آخرین کنکور قرن نیز در شرایط کرونایی برگزار شده است و داوطلبان به رقابت نفس گیری بپردازند؛ اما در این شرایط ممکن است اتفاقاتی برای شما رخ بدهد که ویران کننده باشد!

داوطلبان عزیز آخرین کنکور قرن، توصیه‌های ایمنی اس.بی پرس را برای آزمون سراسری جدی بگیرید!

 

1_ در پاکت بودن دفترچه سؤالات کنکور: آیا میدانید دفترچه سؤالات را در جلسه کنکور به چه شکل به شما می‌دهند؟ دفترچه سؤالات در پاکت پلاستیکی مخصوصی در کنار صندلیتان گذارده می‌شود. این پاکت محل مخصوصی برای پاره کردن و در آوردن دفترچه دارد. عدم توجه به این نوار پاره کردن باعث شد در همین کنکور 92 داوطلبی از دانش آموزان من پس از 5 دقیقه کلنجار رفتن با این پاکت سرانجام در اثر عصبی شدن پاکت را بطور عمودی پاره کرده که در نتیجه حدود 10 سانت از دفترچه نیز پاره شده است. حالا تصور کنید چه بلایی بر سر دانش آموزی که خود مملو از استرس است؟

 

2_ آبمیوه: به هیچ عنوان از آبمیوه و نوشیدنی‌های بدون درب استفاده نکنید. این نوشیدنیها پس از باز شدن عامل خطر تلقی می‌شوند و فقط کافیست دست شما به آن بخورد تا فاجعه‌ای اتفاق بیفتد. ریزش هر نوع ماده‌ای بر روی پاسخنامه بدلیل کربنی بودن دستگاه‌های تصحیح یعنی خداحافظی با کنکور. بجای آن نوشیدنی مورد مصرف خود را درون ظروف درب دار مانند ظرف آب معدنی بریزید.

 

3_ شکلات: ماده غذایی بسیار مفیدی جهت روز آزمون می‌باشد لکن هرگز از شکلات غیر فریز شده استفاده نکنید. کنکور در یکی از گرمترین روزهای سال برگزار می‌شود و کافیست این شکلات آب شده و در لحظه باز شدن یا مصرف روی پاسخنامه بریزد تا فاجعه‌ای به بار بیاید...

 

4_ لباس جلسه آزمون: داوطلبین عزیز، آقایان و به‌خصوص خانمها در جریان باشید در جلسه آزمون شما با هیچ فردی از جنس مخالف روبرو نخواهید بود!!! پس در گیر و بند مدل لباس پوشیدنتان نباشید لطفاً!!! لباس بسیار راحت، گشاد ونخی بپوشید. حدالمقدور از لنز استفاده نکنید. و نیز خانمها تا حد امکان از استفاده از لوازم آرایشی خودداری کنید. تا بتوانید به راحتی حدود 4 ساعت بر روی صندلی نشسته و بدون کلافگی پاسخگوی سؤالات باشید...

 

5_ جابجا وارد کردن پاسخها: اشتباهی که شاید بسیاری از شما در آزمونهای آزمایشی مرتکب شده باشید. اما به خاطر داشته باشید اشتباه در کنکور غیر قابل جبران است. روش صحیح در پیشگیری از این امر چک کردن شماره سؤال و پاسخ از دفترچه سؤال با پاسخنامه حداکثر هر 5 تست یکبار است.

 

6_ دیر رسیدن به جلسه آزمون: حتماً برآورد دقیق زمانی راجع به مسیر خانه تا حوزه امتحانی انجام دهید. در این راه مواردی نظیر پنچری و خرابی ماشین را نیز در نظر بگیرید. رأس ساعت 7:30 درب‌های حوزه بسته می‌شود و هیچ التماسی در باز کردن درب تأثیر گذار نخواهد بود. کمی زود رسیدن به جلسه آزمون ایرادی ندارد.

 

7_ خواب: اینکه شب کنکور باید زود بخوابید و حداقل 8 ساعت برای خواب در نظر بگیرید. یعنی ساعت 10 شب خوابیده و 6 بیدار شوید. در غیر اینصورت کم خوابی باعث افزایش استرس، کاهش تمرکز و افت جدی بازدهی می‌شود.

 

8_ صبحانه روز کنکور: اگر می‌خواهید در طول روز کنکور، کارایی حافظه خود را افزایش دهید، می‌توانید از کربوهیدرات‌های پیچیده مانند نان و غلات سبوس دار استفاده کنید. وجود این مواد در صبحانه، باعث آزاد شدن تدریجی قند خون و ثبات نسبی قند در طول روز خواهد شد.

 

اگر بتوانید در وعده خود پروتئین داشته باشید هم مناسب است مانند شیر یا کمی پنیر. رعایت هرم غذایی در طول زمان کنکور به‌خصوص روز کنکور و صبحانه کنکور بسیار مهم است. در کل یک سینی مناسب صبحانه برای روز کنکور، می‌تواند عسل، خرما و پنیر باشد. این مواد غذایی صبحانه بسیار مناسبی هستند که داوطلبان می‌توانند در صبح کنکور استفاده کنند.

 

 

چه خوراکی‌هایی را باید با خودسر جلسه کنکور ببریم؟

شما می‌توانید هر زمان  که احساس خستگی شدید یا استرس و نگرانی کردید، از این خوراکی‌ها استفاده نمایید. توجه داشته باشید باید حجم مناسبی از خوراکی‌ها را با خود ببرید و از به همراه بردن خوراکی‌های نوچ یا چرب خودداری کنید. برخی از خوراکی‌ها هم باعث لکه شدن برگه امتحانی، حساسیت، تشنگی یا سرفه خواهند شد بنابراین باید از بردن این خوراکی‌ها امتناع کنید. یک توصیه عالی و مناسب برای جلسه امتحان و کنکور آجیل است. این دانه‌های خوراکی کم‌وزن و مقوی هستند.

 

9_ ازکارافتادن ساعت مچی: ساعت مچی خود را چک کنید و مطمئن شوید که در روز کنکور باتری آن تمام نشود و از کار نیفتد. احتمال دارد در محل برگزاری کنکور شما ساعت وجود نداشته باشد.

 

10_ اضطراب بیش‌ازحد سر جلسه: برگزاری کنکورهای آزمایشی در منزل و مراکز تا حد زیادی باعث کاهش استرس و اضطراب می‌شود. داوطلبانی که احساس می‌کنند باز این مورد برایشان مشکل‌ساز است حتماً تحت مشاوره یک روانشناس قرار بگیرند. یاد خدا را فراموش نکنید که خالق این کالبد می‌فرماید: <<الا بذکرالله تطمئن القلوب >>

 

*** آخرین اشتباه دانش آموزان پس از اعلام نتایج رخ می‌دهد. آن زمانی که اولین اشتباه آخرین اشتباه است. برای انتخاب رشته حتماً به مشاوران متخصص مراجعه کنید. به هیچ عنوان خودتان و اطرافیانتان وارد این موهم نشوید. قوانینی در ترتیب چیدمان انتخابها وجود دارد که عدم اطلاع از آنها بلاشک منجر به اتفاقی ناخوشایند خواهد شد. در انتخاب مشاور به دو ویژگی توجه داشته باشید: 1(تخصص مشاور 2) زمان کافی برای شما بگذارد و کار را به دستیارانش واگذار نکند.

 

به خاطر داشته باشید انتخاب رشته به اندازه خود کنکور اهمیت دارد ...

 

ما برای شما روز بدون دردسر و آرامی را آرزومندیم.

موفق باشید.

 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی