خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5029
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۱:۳۷
سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد خبرداد

تکمیل پوشش سراسری سامانه تصمیم در تمامی استان‌های کشور

تکمیل پوشش سراسری سامانه تصمیم در تمامی استان‌های کشور
 با راه اندازی سامانه تصمیم در استان‌های کردستان، یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و منطقه کیش پوشش سراسری سامانه تصمیم در تمامی استان‌های کشور تکمیل می‌شود.

به گزارش اس بی پرس، فاطمه رضوان مدنی، سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اعلام این خبر، گفت: دوره آموزشی دسترسی کارشناسان، روانشناسان و دفاتر خدمات پیشخوان دولت به سامانه تصمیم (پیشگیری و کاهش طلاق)، در استان‌های کردستان، یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و منطقه کیش در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ مرداد ماه جاری و با همکاری واحد فناوری سازمان بهزیستی کشور برگزار شده است.

 

وی افزود این سامانه با هدف کنترل و کاهش طلاق از طریق افزایش نفوذ خدمات روان شناختی و ارایه خدمات یکپارچه در سراسر کشور و همچنین درراستای اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری مشترک با قوه قضاییه برای ارجاع متقاضیان طلاق به مراکز مشاوره و خدمات روان شناختی تحت نظارت سازمان بهزیستی، راه اندازی شده است.

 

رضوان مدنی گفت:با راه اندازی این سامانه در استان‌های یاد شده، تمامی استان‌های کشور به سامانه تصمیم دسترسی پیدا کرده و می‌توانند از خدمات تخصصی بهره‌مند گردند.

 

وی اضافه کرد: متقاضیان طلاق ابتدا باید از طریق سایت زمان http://zaman.behzisti.net اقدام به ثبت نام و دریافت کدرهگیری کنند و سپس از طریق سامانه تصمیم خدمات ارزیابی چندبعدی تشخصی (غربالگری) و ارجاع به خدمات تخصصی روان شناختی با هدف کاهش اقدام به طلاق و در صورت بروز طلاق، کاهش عوارض آن را دریافت نمایند.

 

انتهای پیام/

منبع : میزان

نظرات شما

capcha