خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5030
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۱:۵۴
معاون صنایع دستی:

تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی به صنعتگران سیستان و بلوچستان اختصاص یافت

تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی به صنعتگران سیستان و بلوچستان اختصاص یافت
معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: تسهیلات تا سقف ۴۰ میلیون تومان در شرایط اپیدمی کرونا برای صنعتگران گروهی و ۱۶ میلیون برای حالت انفرادی با سود ۱۲ درصد اختصاص یافت.

به گزارش اس بی پرس، محمد بهروز عیسی زهی روز چهارشنبه با اشاره به اقدامات انجام گرفته در خصوص بیمه صنعتگران حوزه صنایع دستی اظهارداشت: در طی چند سال گذشته با همکاری و تعامل با صندوق بیمه کشاورزی و صنایع دستی و انعقاد تفاهم‌نامه مشترک میان این صندوق با وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تعامل و همکاری در خصوص ایجاد شرایط بیمه صنعتگران صنایع دستی فراهم شده است.

 

وی با اشاره به امکان‌پذیر نبودن ایجاد بیمه تامین اجتماعی برای صنعتگران صنایع دستی ادامه داد: صنعتگرانی مایل به برخورداری از بیمه با مراجعه به نمایندگی‌های صندوق بیمه کشاورزی و صنایع دستی در شهرهای سیستان و بلوچستان نسبت به بیمه خود اقدام کنند.

 

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان افزود: تاکنون حدود ۶۰۰ نفر از صنعتگران این استان از طریق صندوق بیمه کشاورزی و صنایع دستی نسبت به بیمه خود اقدام کرده‌اند.

 

وی با بیان اقدامات صورت گرفته در خصوص ثبت شهر ادیمی به عنوان شهر ملی حوزه خامه‌دوزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: نشست دفاعیه از شهر ملی ادیمی هفته آینده برگزار و تلاش برای ثبت این شهر صورت خواهد گرفت.

 

عیسی زهی اظهارداشت: هدف از این اقدام رونق و توسعه خامه دوزی بوده که در بحث آموزش، تولید، بازرگانی و مسایل فرهنگی مرتبط با این رشته است.

 

به گزارش اس بی پرس: خامه دوزی یا خمک دوزی هنری در سیستان برای تزیین لباس که دلیل خواندن خامه دوزی به این نام استفاده از خامه (ابریشم نتابیده) به صورت خام و بدون پرداخت و رنگرزی یا پخت است.

نیمروز با مرکزیت شهر ادیمی به عنوان یکی از شهرستان‌های پنج گانه حوزه سیستان شامل (زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز) در ۲۱۰ کیلومتری شمال زاهدان مرکزسیستان و بلوچستان قرار دارد.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha