خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5033
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۵:۳۶
معاون حمل و نقل جاده ای:

تسهیلات کرونا به افزون‌بر ۲ هزار راننده سیستان و بلوچستان پرداخت شد

تسهیلات کرونا به افزون‌بر ۲ هزار راننده سیستان و بلوچستان پرداخت شد
 معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: ۲ هزار و ۱۴ راننده ماشین سواری، اتوبوس و مینی بوس برون شهری این استان که در ایام شیوع ویروس کرونا دچار خسارت شده‌اند در سالجاری وام ۶۰ میلیون ریالی دریافت کردند.

به گزارش اس بی پرس، تیمور باقری اظهارداشت: در پی شیوع ویروس کرونا و کاهش مسافر و سفرهای بین استانی رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری از این مساله متضرر شده و مانند دیگر مشاغل کسب و کار آن‌ها نیز با مشکل مواجه شد.

 

وی ادامه داد: در این راستا با توجه به تصمیمات ستاد ملی کرونا به منظور کمک به واحدهای آسیب دیده از این ویروس، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تسهیلات بانکی به مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال برای بنگاه‌های آسیب دیده( به ازای هر نفر شاغل) و ۶۰ میلیون ریال برای شاغلان حقیقی بیمه شده در نظر گرفته است.

 

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده توسط این اداره‌کل تاکنون به ۲ هزار و ۱۴ راننده ناوگان حمل و نقل عمومی این استان ۳۱ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

 

او بیان کرد: طبق اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به منظور راحت‌تر شدن دریافت این تسهیلات مصوب شده که تنها تضمین درخواست شده از رانندگان از سوی بانکه‌ای عامل چک یا سفته باشد.​

 

باقری افزود: همچنین در سالجاری ۹ شرکت مسافربری سیستان و بلوچستان با اشتغال ۵۰ نفر در سامانه کارا نام‌نویسی کرده‌اند که به آنها نیز تاکنون یک میلیارد و ۸۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

 

به گزارش اس بی پرس، هم‌اینک ۳ هزار و ۳۴۱ راننده مسافری فعال، ۷۶۴ دستگاه ناوگان اتوبوسی، ۹۸۹ دستگاه ناوگان مینی بوسی و ۷۳۰ دستگاه ناوگان سواری در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.

 
 
انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد