خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5034
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۵:۴۸

رویکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر "مطالبه‌گری" شد

رویکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر "مطالبه‌گری" شد
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان مطالبه گری را مهم‌ترین موضوع در ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد و گفت: بسیاری از آسیب‌هایی که امروزه شاهد آن هستیم به دلیل عدم اطلاع مردم از حق و حقوقشان است.


به گزارش اس بی پرس، محسن اکبری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار شد

 

رویکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر را در کنار مسئولین و مردم بودن دانست و اظهار داشت: همکاران ما در ستاد امر به معروف و نهی از منکر به دنبال حل مطالبات قانونی مردم هستند.

 

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان گفت: امر به معروف و نهی از منکر تنها مختص رعایت حجاب و عفاف نیست بلکه مصادیق زیادی در این زمینه وجود دارد که باید به آن‌ها پرداخته شود.

 

وی با بیان اینکه از روز اول محرم هفته احیا امر به معروف و نهی از منکر را خواهیم داشت که هر روز آن به یک نام نامگذاری شده است عنوان کرد: روز جمعه که اولین روز از هفته احیا امر به معروف و نهی از منکر است به نام تشکل‌های مردمی و نظارت همگانی نامگذاری شده با توجه به برگزاری نماز جمعه در آن روز ائمه جمعه به مسئله امر به معروف و نهی از منکر خواهند پرداخت.

 

او  با اشاره بر اینکه در روزشمار برنامه‌های اجرایی ویژه هفته احیا امر به معروف و نهی از منکر دومین روز  به عنوان روز سلامت اداری و مبارزه با فساد نامگذاری شده است تصریح کرد: سلامت ادارات را می‌توان  به عنوان یکی از دغدغه‌های مردم برشمرد به همین دلیل همه باید کمک کنند تا کمترین آسیب را در ادارت داشته باشیم.

 

اکبری از سومین روز این هفته با نام مسئولیت اجتماعی و نظارت بر حاکمیت یاد کرد و گفت: نشست با سمن‌های تخصصی و گروه‌های جهادی که برای اولین بار مجوز امر به معروف و نهی از منکر را گرفته اند در این روز برنامه ریزی شده است.

 

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: روز پنجم از ماه محرم در هفته احیا امر به معروف و نهی از منکر به نام امر به معروف و نهی از منکر و رسالت رسانه نامگذاری شده است که در این راستا قرار است کمپین رسانه ای "من هم امر به معروف می‌کنم" در 2 برنامه فضای مجازی ایجاد شود؛ در این روز همچنین از سامانه آموزش مجازی و برگزاری آموزش در هفته احیا رونمایی می‌شود.

 

به گفته وی تمامی فعالیت‌های رسانه ای که جهت اصلاح جامعه و آموزش و فرهنگ سازی تولید می‌شود در قالب فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر جای می‌گیرد، از این رو خبرنگاران باید بیش از گذشته برای گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر تلاش کنند تا غبار بی توجهی که از روی غفلت بر روی این فریضه الهی نشسته زدوده شود.

 

وی نشست ویژه اصناف بخش‌های تجاری و صنعتی، برگزاری تریبون آزاد با موضوع مطالبه گری در یکی از مساجد یا هیات‌های مذهبی و نشست خاص خواهران با مبحث مطالبه گری و خانواده را از جمله برنامه‌های روز ششم از هفته امر به معروف و نهی از منکر که به نام امر به معروف و نهی از منکر و فرهنگ سازی نام گذاری شده بیان کرد.

 

اکبری ادامه داد: اخرین روز از این هفته با عنوان  امر به معروف و نهی از منکر و جهاد نامگذاری شده که غبار روبی مزار 2 شهید امر به معروف و نهی از منکر، مدافعان سلامت و تجلیل و سرکشی از خانواده شهدا را در این روز خواهیم داشت.

 

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

نظرات شما

capcha