خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5037
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۹:۰۱
رئیس سازمان جهاد کشاورزی:

۲۰۸ پروژه بخش کشاورزی استان هفته دولت افتتاح می‌شود

۲۰۸ پروژه بخش کشاورزی استان هفته دولت افتتاح می‌شود
رئیس سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان از افتتاح ۲۰۸ پروژه بخش کشاورزی با اعتبار ۹۶۹ میلیارد ریال در استان خبر داد.

 به گزارش اس بی پرس، محمد علی نیکبخت صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: 208 پروژه بخش کشاورزی با اعتبار 969 میلیارد ریال در استان افتتاح می‌شود که این پروژه ها برای 2 هزار و 592 نفر ایجاد اشتغال کرده است.

 

وی ادامه داد: از این رقم 23 پروژه مربوط به بهبود تولیدات دامی، 27 پروژه مربوط به بهبود تولیدات گیاهی، 117 پروژه در حوزه اب و خاک و امور فنی و مابقی در حوزه امور عشایر، منابع طبیعی و آبخیزداری، شیلات آب‌های داخلی و آزاد است.

 

وی از انگور یاقوتی به عنوان ذخایر ژنیتیکی سیستان و بلوچستان یاد کرد و افزود: سطح زیر کشت محصولات باغی از 79000 هکتار به 98000 هکتار افزایش پیدا کرده است که امسال تولیدات محصولات باغی 20 هزار تن نسبت به سنوات گذشته افزایش داشته است.

 

به گفته وی کشاورزی در تمام بخش‌ها رشد مثبت داشته به طوری‌که زحمت سایر بخش‌ها را نیز به دوش می‌کشد.

 

وی با اشاره بر اینکه امنیت غذایی در این دوره بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است عنوان کرد: با وجود مشکلات ارزی و اعتباری و همچنین با کمک بهره برداران کشاورزی و استفاده از منابع در شرایط کرونا مردم دغدغه مواد غذایی را نداشتند.

 

او گفت: در برخی از محصولات مانند موز، حنا، چای ترش که خاص استان هستند ضعف هایی وجود دارد که به دلیل اینکه زنجیره ارزش کامل نیست این محصولات به قیمت مناسب به فروش نمی‌رسد.

 

نیکبخت افزود: جهادکشاورزی به دنبال افزایش سطح زیر کشت گیاهان دارویی است، همچنین به دنبال توسعه کشت‌های قراردادی و مشارکتی هستیم که سرمایه گذاران میتوانند در آن ورود پیدا کنند چرا که این نوع کشت‌ها تقاضا محور است.

 

وی با بیان اینکه جهادکشاورزی به این قراردادها بین سرمایه گذار و کشاورز نظارت دارد خاطرنشان کرد: در حال حاضر آستان قدس اعلام آمادگی کرده 2 هزار هکتار قرار داد با کشاورزان می بندد که برای 157 هکتار این کار انجام شده است.

 

رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: برای اولین بار بعد از انقلاب تصمیم گرفته شده که محدودیت کشت پنبه برداشته شود چرا که کشت این محصول در جنوب استان سبب توسعه کار خواهد خواهد شد.

 

او با اشاره بر اینکه تامین گوشت مورد نیاز کشور در استان سرمایه گذاری است تصریح کرد: سیستان و بلوچستان این ظرفیت را دارد که علاوه بر تامین نیاز گوشت مورد نیاز استان بخش عمده کمبود نیاز کشور را تامین کند.

 

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد

تکرار گفته‌های بی‌اساس علیه ایران

پمپئو: ظرف یک هفته آینده مکانیسم ماشه فعال می‌شود