خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5043
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۱:۱۲
رئیس دانشگاه آزاد :

ورود دانشگاه آزاد سیستان‌ و بلوچستان به گسترش مناسبات علمی با افغانستان

ورود دانشگاه آزاد سیستان‌ و بلوچستان به گسترش مناسبات علمی با افغانستان
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان‌ و بلوچستان از تهیه پیش‌نویس تفاهم‌نامه آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی میان این دانشگاه و وزارت عالیه کشور افغانستان خبر داد.

به گزارش اس بی پرس، کنسول کشور افغانستان در زاهدان با هدف بررسی زمینه‌های همکاری علمی و پژوهشی میان وزارت عالیه این کشور با دانشگاه آزاد اسلامی با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

سلطانعلی میر در این دیدار که در سالن کنفرانس حوزه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: رابطه کشور دوست و همسایه افغانستان با کشور ایران ریشه در گذشته و تاریخ دارد و دو کشور مشترکات زیادی به لحاظ ابعاد فرهنگی اسلامی با هم دارند و امید داریم این دیدار منشأ تبادل مناسبات علمی و فرهنگی دینی و مذهبی میان دو کشور باشد.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان ضمن تشریح توانمندی‌ها و امکانات موجود دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، این دانشگاه را مجموعه پیشرو در آموزش عالی استان دانست و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی سیستان‌ و بلوچستان با 7 واحد و مرکز و 27 پردیس آموزشی تاکنون نقش ارزنده‌ای در گسترش مبانی علمی در استان ایفا کرده و تجربیات موفق زیادی در زمینه علمی دارد که این توانمندی و تجربه موفق می‌تواند زمینه پرورش نیروی متخصص و مورد نیاز کشور افغانستان را هم فراهم کند.

 

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند شرایط تاسیس واحد دانشگاهی در استان زرنج افغانستان را برای تسهیل تحصیل داوطلبان افغانستانی در کشور دوست و همسایه فراهم کند و در واقع با امکاناتی که دانشگاه آزاد دارد این امر در کوتاهترین زمان قابل تحقق است.

 

میر بیان کرد: در زمینه جذب دانشجو در داخل کشور ایران نیز دانشگاه آزاد اسلامی سیستان‌ و بلوچستان شرایط مناسب و امکانات رفاهی لازم جهت تامین خوابگاه متاهلی ویژه دانشجویان خارجی و همچنین امکانات آموزشی و تجهیزات مدرن را در راستای پرورش نیروی متخصص برای کشور افغانستان را دارد.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در حال حاضر در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی شرایط جذب دانشجو خارجی فراهم است، تصریح کرد: جهت گسترش دامنه فعالیت‌های علمی و پژوهشی و تحقیقاتی دو کشور زمینه انعقاد تفاهم‌نامه آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی میان دانشگاه آزاد استان سیستان و بلوچستان با وزارت عالیه افغانستان فراهم شده و مفاد آن در دست  بررسی است.

 

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی