خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5044
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۱:۲۴
وزیر اطلاعات:

در مبارزه با تروریسم حرف اول را می‌زنیم/ اگر حمایت‌های رهبری نبود، دولت چندین بار زمین می‌خورد

در مبارزه با تروریسم حرف اول را می‌زنیم/ اگر حمایت‌های رهبری نبود، دولت چندین بار زمین می‌خورد
وزیر اطلاعات گفت:‌ در زمینه امنیت داخلی و مبارزه با تروریسم وزارت اطلاعات حرف اول را با فاصله زیاد می زند و گاهی این مصادره می‌شود و نقش وزارت اطلاعات نفی می‌شود.

به گزارش اس بی پرس، سید محمود علوی وزیر اطلاعات در برنامه تیتر امشب ضمن تبریک هفته دولت گفت: همه دولت‌هایی که بعد از انقلاب روی کار آمدند همگی خدمات ارزنده‌ای کرده‌اند و نمی‌توان خدمت هیچ دولتی را نفت و نادیده گرفت ولی شرایط در همه دولت ها یکسان نبوده و متفاوت بوده است. در بعضی دولت‌ها وضعیت دولت‌ها بهتر بوده، فشار تحریم‌ها کمتر بوده است و فروش نفت و صادرات و واردات روند بهتری داشته است، اما در بعضی دولت‌ها روند اینگونه نبوده است و توفیقات کمتری نصیبش می‌شود. بدترین وضعیت در دولت فعلی بوده است که هم فشار تحریم‌ها بی سابقه بوده است و هم درآمد کشور به حداقل ممکن رسیده بوده است.

 

وی افزود:  الحمدالله این دولت با کار جهادی خدمات بسیار ارزشمندی انجام داده است که با توجه به شرایط حاکم بر کشور باورکردنی نیست.

 

وزیر اطلاعات درباره نمونه‌های خدماتی که دولت در طول سال‌های گذشته انجام داده است، گفت: پالایش ستاره خلیج فارس و آلومینیوم جنوب و همچنین احداث مسکن‌های مختلف از جمله این خدمات بوده است. مجتمع های معدنی بسیار زیادی در استان‌های یزد و خراسان رضوی فعال شد. راه آهن همدان، رشت، خوی بستان آباد و تبریز نیز انجام شده است. بزرگراه های زیادی از جمله بزرگراه تهران شمال که یک فروزان افتتاح شد. بیمارستان های زیادی در این دولت افتتاح شد که زمینه حماسه آفرینی در مقابل دولت را برای دولت فراهم کرد.

 

علوی در ادامه با بیان اینکه بیشترین بی‌مهری‌ها به این دولت انجام شد، گفت:‌ صدها ضربه به تیم تروریستی توسط وزارت  اطلاعات وارد شد اما در مقابل کارها مورد جفا قرار گرفته است. امنیت محصول همه دستگاه‌های امنیتی است اما در زمینه امنیت داخلی و مبارزه با تروریسم وزارت اطلاعات حرف اول را با فاصله زیاد می‌زند و گا هی این مصادره می‌شود و نقش وزارت اطلاعات نفی می‌شود. یا در مسکن گفته می شود دولت آجر روی آجر نگذاشت در حالی که دولت خدمات ارزشمندی در این زمینه انجام داده است.

 

او اضافه کرد: اصولا می‌گویند کار را که کرد، آنکه تمام کرد اما درباره این دولت گفته شد کار را که کرد آنکه کلنگ زد. در اصل این است کار را که کرد آنچه تمام کرد چراکه در این دولت بسیاری از پروژه‌های مهر مسکن مهر انجام شد، اما دیدیم که وقتی 20 درصد پروژه پیش رفته بود کار را به نام او می‌زدند و 80 درصد کار را که دولت دیگری انجام داده است نادیده می‌گرفتند.

 

وزیر اطلاعات ادامه داد: بغض به دولت باعث شده بسیاری از کارهایی که دولت انجام داده است را به نام پیمانکار تمام کنند و اینها باعث می‌شود که فضا در ارزیابی کارهای دولت برای عامه مردم مشکل شود.بیشترین هجمه‌ها به دولت از داخل نظام صورت گرفت و اگر نبود حمایت‌های رهبری این دولت چندین بار به زمین زده می‌شد اما مقام معظم رهبری چندین بار از دولت حمایت کردند از جمله در موضوع  بنزین.

 

وی تصریح کرد: هیچ دوره ای به این اندازه به وزیر اطلاعات و وزارت اطلاعات هجمه نشده است. 20 درصد از هجمه ها از خارج است اما بقیه از سوی افرادی است که خود را در چارچوب نظام می دانند. 

 

به گزارش اس بی پرس، علوی با اشاره به دستگیری برخی به ظن دست داشتن در ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان تصریح کرد: در این پرونده بررسی بسیار دقیقی انجام شد، مشخص شد که این ها عاملان ترور نبودند و شرعاً گفتیم که مجاز نیست اینها را نگهداریم، آزادشان کردیم، عذرخواهی کردیم و خسارت مالی پرداخت شد و این کار در تمامی سرویس‌های امنیتی بی‌سابقه است.

 

او ادامه داد: مردم شاهد بودند که وزارت اطلاعات برای هیچکس در دانشگاه‌ها، اساتید و دانشجوها در حوزه ها و طلاب مزاحمتی نداشته است و آرامش خوبی حاکم بوده است، مزاحمتی برای رسانه‌ها نداشتیم و تعامل سازنده با رسانه‌ها در فضای مجازی و اینترنتی داشتیم.

 

وی خاطرنشان کرد: وزارت اطلاعات مزاحمتی برای جریان های سیاسی و احزاب نداشت و برخورد صیانتی با آنها داشت و سعی کرد آنها را در یک مسیر سازنده فعال کند.

 

وزیر اطلاعات با بیان اینکه وزارت اطلاعات مزاحمتی برای اقوام و فرقه ها از جمله اهل حق و دراویش و امثال آنها نداشت، گفت: ما با این ها به گونه ای تعامل کردیم که امروز شاهد یک همگرایی خیلی عمیق بین این اقوام و فرقه ها با نظام جمهوری اسلامی هستیم.

 

علوی گفت: وزارت اطلاعات سعی کرد در کنار امنیت، آرامش را هم برقرار کند و امنیت اقشار مختلف و فعالان اقتصادی و بانکی را تامین کند و تنها با متخلفان برخورد کند.

 

وزیر اطلاعات با بیان اینکه بر اساس نظرسنجی ها وزارت اطلاعات امروز محبوبیت بسیار بالایی در میان مردم دارد، خاطرنشان کرد: در این دوره وزارت اطلاعات بسیار مورد هجمه بود که 20 درصد این هجمه ها از بیرون و از دشمن بوده اما 80 درصد هجمه ها و بی مهری ها از طرف کسانی بوده که متاسفانه خود را در درون نظام تعریف می کنند.
علوی تصریح کرد: وزارت اطلاعات در برابر اینها سعه صدر نشان داده و تعرضی به آنها نداشته است و ما به تاییدات مقام معظم رهبری دلگرم هستیم که تشکر ایشان را به همه سربازان گمنام امام زمان ابلاغ می کنم.

 

وی از تدوین راهبرد برای وزارت اطلاعات در این دوره خبر داد و گفت: وزارت اطلاعات امروز از انسجام در عرصه مدیریت، از پیوستگی در کارکرد و هدفمندی در حرکت برخوردار است.

 

وزیر اطلاعات با بیان اینکه وزارت اطلاعات در همه حوزه ها از جمله ضدجاسوسی، ضد تروریسم و اقدامات امنیت نرم و سلامت اقتصادی و تبادل اطلاعات با کشورهای دوست قدم های بزرگی برداشته، گفت: هرچه گذشته وزارت اطلاعات به فلسفه وجودی خود نزدیک تر شده است.

 

علوی تصریح کرد: اگر در ابتدای شکل گیری بیشتر به شکل یک پلیس امنیت بود هرچه گذشته به سرویس امنیتی نزدیک تر شده و کارکرد پیشگیرانه بیشتری را به خود گرفته است.

 

او، استفاده سرویس های جاسوسی از روش های پیشرفته مثل استفاده از بیگ دیتا را یادآور شد و افزود: امکانات فنی وزارت امروز 10 برابر شده و آموزش های ضمن خدمت خوبی ارائه شده و تحصیلات کارکنان بالاتر از گذشته شده است.

 

وزیر اطلاعات بر لزوم همدلی بین جامعه اطلاعاتی کشور تاکید کرد و افزود: هماهنگی و همدلی بین اعضای جامعه اطلاعاتی کشور بی سابقه است.

 

علوی با بیان اینکه ما بیشترین اطلاعات خود را از مردم می گیریم، تصریح کرد: اشراف فراگیر اطلاعاتی نتیجه اطلاعات 86 میلیونی و کمک مردم است.

 

او خاطرنشان کرد: توان تروریست ها در این سال ها با گذشته متفاوت بود و الان با ماشین ها و تسلیحات پیشرفته می آیند و با این تروریست ها مبارزه بسیار سخت بود.

 

وزیر اطلاعات با بیان اینکه مراکز آموزشی ارتش های سوریه و عراق در زمان تشکیل خلافت خودخوانده در اختیار تروریست ها بود و کشورهای سعودی و امارات از آنها حمایت مالی می کردند، تصریح کرد: اینها برقراری امنیت را دشوار می کند اما با هم افزایی جامعه اطلاعاتی کشور و حمایت مردم و لطف خدا از هر صد اقدام تروریستی فقط سه چهار تا موفق بود و بقیه از جامعه اطلاعاتی و عمدتا وزارت اطلاعات ضربه خوردند.

 

علوی تصریح کرد: راهبرد ما ضد تروریسم آفندی بود و تلاش کردیم قبل از اینکه افراد به گروه های تروریستی بپیوندند آنها را منصرف کنیم و به این شکل صدها و بلکه هزاران جوان را نجات دادیم.

 

وی افزود: اما وقتی افرادی به گروه های تروریستی پیوستند قبل از اینکه اقدام ضدامنیتی کنند آنها را زیر ضربه بردیم.

 

وزیر اطلاعات، راهبرد وزارت اطلاعات در مبارزه با مفاسد اقتصادی را همراه با هدفمندی و هوشمندی عنوان کرد و گفت: جامعه ما از فساد اقتصادی رنج می برد اما امنیت اقتصادی هم لازمه جهش تولید و رونق اقتصادی است. در کنار سلامت اقتصادی نباید فعالان اقتصادی احساس خطر کنند و وزارت اطلاعات سعی کرد زمینه های رونق و جهش تولید را فراهم کند و از طرف دیگر با کسانی که مرتکب فساد و تخلف اقتصادی می شوند با جدیت برخورد کند.

 

او از رفع تصرف نزدیک به میلیون ها هکتار زمین با همکاری قوه قضاییه خبر داد و افزود: در حوزه های کالای قاچاق، عاملان التهاب بازار ارز و فرار مالیاتی، معوقات بانکی و دیگر حوزه های اقتصادی وزارت اطلاعات اقدامات موثری را در همکاری با دیگر دستگاه ها انجام داد.

 

وزیر اطلاعات با بیان اینکه هرچه جلوتر می رویم شرایط حاکم بر جهان و توطئه ها پیچیده تر می شود، افزود: در گام دوم انقلاب با شرایط متفاوتی روبه رو هستیم و وزارت اطلاعات برنامه ریزی و پیش بینی های لازم را برای تحقق گام دوم انقلاب انجام داده است.

 

علوی درباره نقش مردم در وزارت اطلاعات نیز گفت: ارتباط های وسیعی با مردم داریم و مردم از طریق ستاد خبری و 113 و روش های مختلف دیگر با ما در ارتباط هستند.

 

وی با بیان اینکه در زمینه ضدجاسوسی، اساس کار ما پیشگیری است، افزود: دشمن دنبال بردن نخبگان سیاسی و دانشگاهی و مدیریتی و کارکنان نهادهای نظامی و امنیتی ماست که سرمایه های کشور محسوب می شوند. ما نمی توانیم کنار بایستیم تا دشمن از نخبگان ما جاسوس بسازد و بعد برخورد کنیم به همین خاطر هم جلسات آموزشی متعددی را برای مدیران کشور، فعالان دیپلماتیک و فعالان اقتصادی که اعزام به خارج دارند برگزار کردیم.

 

علوی با بیان اینکه سرویس ها گاهی از طریق اعضای خانواده مبادرت به جاسوسی می کنند، خاطرنشان کرد: نمایشگاه هایی برای نمایش ترفندهای سرویس های جاسوسی برگزار کردیم و در عین حال، سریال هایی با همکاری صدا و سیما تولید کردیم و سعی کردیم فرهنگ ضدجاسوسی را در مردم بالا ببریم.

 

وی تصریح کرد: با ضدجاسوسی آفندی زمینه جاسوسی را از بین بردیم و علاوه بر اینکه جاسوس ها را شناسایی کردیم با هشدارهای به موقع جلوی افتادن افراد در دام سرویس ها را گرفتیم.

 

وزیر اطلاعات با بیان اینکه جاسوس هایی در دستگاه امنیتی و انتظامی دستگیر شدند، خاطرنشان کرد: سعی کردیم سراغ سرچشمه ها برویم و حتی در مواد مخدر افرادی را که بالای هزار تن مواد مخدر قاچاق کرده بودند را دستگیر کردیم.

 

علوی به دستگیری عبدالمالک ریگی اشاره کرد و افزود: در زمینه ضدجاسوسی هم دنبال کسانی رفتیم که سخت ترین ضربه های امنیتی را به کشور زده بودند.

 

او با بیان اینکه ما با بیش از 50 سرویس اطلاعاتی در کشورهای دوست و غیرمتخاصم تبادلات اطلاعاتی داریم، گفت: 99 درصد کار مبادله زندانیان با آمریکا و استرداد یک میلیارد و هفتصد و ده میلیارد دلار پول کشور توسط وزارت اطلاعات انجام شد.

 

وزیر اطلاعات به نقش وزارت اطلاعات در آزادی آقایان دولتخواه، تنیده، نیکبخت و صیادان چابهاری اشاره کرد و گفت: تحلیل هایی علمی، عمیق، واقع بینان، آینده نگرانه و تصمیم ساز را به مسئولان ارائه کردیم که مورد توجه تصمیم گیران کشور قرار گرفت.

 

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد