خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5047
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۲:۱۱

هواشناسی ایران ۹۹/۵/۳۰| پیش‌بینی آخر هفته بارانی در برخی استان‌ها/هوای شمال سرد می‌شود

هواشناسی ایران ۹۹/۵/۳۰| پیش‌بینی آخر هفته بارانی در برخی استان‌ها/هوای شمال سرد می‌شود
سازمان هواشناسی با پیش بینی آخر هفته بارانی در برخی استان ها از کاهش دما در نوار شمالی طی شنبه آینده خبر داد.


به گزارش اس بی پرس، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 2 روز آینده در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده و در استان‌های ساحلی دریای خزر و استان اردبیل افزایش دما پیش‌بینی می‌شود. روز شنبه با نفوذ جریانات خنک شمالی در استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی، البرز مرکزی و سپس در روز یکشنبه در شمال شرق کاهش نسبی دما پیش‌بینی شده است.

 

بیشترین کاهش دما مربوط به استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل و خراساان شمالی است. همچنین اولین روز هفته آینده تا دوشنبه در استان‌های سواحل شمالی بارش باران و وزش باد و در استان اردبیل، شمال آذربایجان غربی و شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

 

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی دریای خزر نیز در این مدت مواج پیش‌بینی شده است. طی 5 روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات استان‌های کرمان، هرمزگان، جنوب فارس و جنوب سیستان و بلوچستان افزاش ابر، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

 

روزهای یکشنبه و دوشنبه بارش در جنوب سیستان و بلوچستان تشدید می شود و دریای عمان در این مدت مواج پیش بینی شده است. تنگه هرمز نیز فردا و شنبه مواج پیش بینی می شود.

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید