خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5049
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۰۱:۲۳
اسلحه‌ای با خشاب خالی!

مکانیسم ماشه سال‌هاست برای استان سیستان و بلوچستان فعال‌شده است

مکانیسم ماشه سال‌هاست برای استان سیستان و بلوچستان فعال‌شده است
دولت آمریکا ساعاتی پیش درخواست رسمی خود برای راه‌اندازی سازوکار موسوم به «مکانیسم ماشه» را به سازمان ملل ارائه داده است؛ هرچند وجود تحریم‌ها سال‌هاست برای کشورمان ایران و به‌خصوص استان سیستان بلوچستان همچنان پابرجا و فعال است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، هرچند امام‌جمعه زابل، بحث بزرگ‌راه زابل زاهدان را بی‌ربط با تحریم‌ها می‌داند و البته درست هم هست، اما بسیاری از مشکلات استان سیستان و بلوچستان هم به تحریم‌ها گره‌خورده است.

 

منابع خبری می‌گویند دولت آمریکا با ارائه نامه‌ای رسماً سازمان ملل را از خواست خود برای بازگرداندن تمامی تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران مطلع کرد.

 

به نوشته خبرگزاری رویترز، آمریکا نامه‌ای را تقدیم اعضای شورای امنیت سازمان ملل کرده که ایران را به عدم پایبندی به توافق هسته‌ای برجام متهم می‌کند.


هرچند اقدام آمریکا علیه ایران بلافاصله با واکنش‌های مختلف روبرو شده است، اما جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب همواره در تحریم بوده و هست و این اتفاق سال‌ها برای مردم این سرزمین سختی‌هایی را به همراه داشته است.

 

مردم استان سیستان و بلوچستان هرچند بابت مدیران نالایق در زندگی روزمره خود با رنج و سختی مواجه می‌شوند، اما بسیاری از مشکلات هم، ریشه در تحریم دارد. از دارو، حق آبه، نهاده‌های دامی و ... گرفته تا اشتغال و مسکن، همه و همه به تحریم‌ها مرتبط هستند. پس باید گفت مکانیسم ماشه، در این استان و دیگر نقاط کمتر برخوردار کشور، سال‌هاست فعال است.

 

انتهای پیام/#

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha