خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5050
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۰۱:۴۴
شباهت مشخصات قربانیان با صیادان نام‌آشنای بلوچ

سربازان امام زمان شاید شریف و یا عبدالله را از دست دزدان دریایی سومالی آزادکرده باشند!

سربازان امام زمان شاید شریف و یا عبدالله را از دست دزدان دریایی سومالی آزادکرده باشند!
وزارت اطلاعات از آزادی سه تن از هم‌وطنان بلوچ که از سال ۹۴ به دست دزدان دریایی در سومالی اسیر بودند، توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) خبر داد؛ این درحالی است که مشخصات آمده در اطلاعیه منتشرشده شباهت بسیاری با اطلاعات مختص به شریف و عبدالله نوحانی دارد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در آغازین ساعات شامگاه جمعه 31 مردادماه، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «سه تن از هم‌وطنان بلوچ که از سال ۹۴ به دست دزدان دریایی در سومالی اسیر بودند، به دست سربازان گمنام امام زمان (عج) و با همکاری وزارت امور خارجه و نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آزاد شدند.»

 

همان‌طور که در گزارشی با عنوان «خانواده اسیران صیاد را دریابید!» به سمع و نظر مخاطبان سایت رسید، گفتیم:

 

«دو برادر نوحانی به نام‌های شریف و عبدالله، از روستای پتی باهوکلات دشتیاری به همراه ۲۱ نفر با یک لنج صیادی در بهمن ۹۳ به آب‌های سومالی رفتند. این لنج به همراه تمام سرنشینان توسط دزدان دریایی ربوده شد.»

«شریف نوحانی متولد یکم شهریور سال پنجاه‌وشش هجری شمسی (برادر بزرگ‌تر) در همان اوایل توسط دزدان دریایی کشته شد؛ و برای آزادی عبدالله ۴۰۰ هزار دلار می‌خواهند. این دو برادر نان‌آور خانواده بودند و بعد از اسارت آن‌ها، یعقوب نوحانی (پدرشان) از روی ناچاری به گدایی روی آورد. یکی از چشمان مادرشان نیز در فراق و غم پسرانش نابینا شد.»

 

هرچند اطلاعات تکمیلی تاکنون منتشرنشده است و آزادی هریک از اسرای هم‌وطنمان برای همه ملت ایران مسرت‌بخش است اما امیدواریم نام عبدالله یا شریف نیز در بین این سه اسیر آزادشده باشد تا حداقل شرایط زندگی برای مادرشان که به‌سختی روزگار می‌گذراند، بهبود یابد.

 

انتهای پیام/#


 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد