خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5052
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۱:۰۸
مدیرکل اداره کل ورزش و جوانان :

۲۶ پروژه ورزشی هفته دولت در استان افتتاح می‌شود

۲۶ پروژه ورزشی هفته دولت در استان  افتتاح می‌شود
مدیرکل اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: ۲۶ پروژه ورزشی با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به مناسبت هفته دولت در استان افتتاح می‌شود.

به گزارش اس بی پرس، ادهم کرد زابلی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: سال گذشته سال پایلوت و خوبی برای ورزش و جوانان استان بوده و اتفاقات خوبی در حوزه ورزش سیستان و بلوچستان رخ داده که یکی از آنها کسب رتبه دوم این سازمان در ستاد ساماندهی کشور بوده است.

 

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان از کسب رتبه دوم استان در توسعه ورزش همگانی در سال گذشته خبر داد و عنوان کرد: در توسعه ورزش روستایی و عشایری سیستان و بلوچستان رتبه نخست را در ایران کسب کرده است.

 

وی افزود: این استان در اعزام استعدادهای برتر رتبه پنجم را به دست آورده که سال گذشته 17 مدال در این حوزه به دست‌ آورده‌ایم همچنین در برگزاری جشنواره‌های ورزش همگانی شاهد رشد 50 درصدی در این زمینه بوده‌ایم.

 

کرد زابلی با بیان اینکه در ورزش‌های قهرمانی سیستان و بلوچستان در سالیان گذشته همواره در انتهای جدول بوده است تصریح کرد: در  2 سال اخیر این استان توانسته رتبه 17 را به دست آورد که این جهش خوبی را در این حوزه نشان می‌دهد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در سالیان گذشته در استان به امر وزرش کمتر توجه می‌شده به گونه‌ای که در سیستان و بلوچستان از هر 124 نفر یک نفر ورزش می‌کرده که این امر با پیگیری‌های این اداره کل در حال حاضر به 10 نفر افزایش پیدا کرده است.

 

کرد زابلی ادامه داد: در حال حاضر 60 هزار نفر ورزش کار سازمان یافته در استان داریم که این رقم نسبت به‌ سال‌های گذشته رشد 100 درصدی را نشان می‌دهد.

 

وی افزود: در بخش ثبت زمین‌های ورزشی نیز حائز کسب رتبه برتر شده‌ایم که طبق ماده 88 واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی 30 درصد افزایش داشته است.

 

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان بیان کرد: 1365 نفر از ورزشکاران استان در 270 باشگاه ورزشی مشغول به کار بوده اند که با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی باشگاه‌ها، مدیران آن‌ها حدود 8 میلیارد تومان دچار ضرر شده اند.


به گفته وی در حال حاضر 160 سمن فعال در استان وجود دارد، با توجه به ظرفیتی که برای استان تعریف شده بود این رقم باید تا سال 1400 تکمیل می‌شد اما این استان توانست این ظرفیت را در سال 99 به تکمیل کند.


وی گفت: 4 خانه جوان در سطح استان به صورت استیجاری در اختیار جوانان قرار گرفته است همچین اسکلت 20 خانه جوان نصب شده است که 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha