خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5064
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۱:۴۲
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی:

واحد خدمات توسعه کسب و کار در استان راه‌اندازی می‌شود

واحد خدمات توسعه کسب و کار در استان  راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس تفاهم‌نامه سه جانبه میان اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پارک علم و فناوری و دبیرخانه طرح ملی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) واحد خدمات توسعه کسب و کار در این استان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش اس بی پرس، مهرداد جهاندیده روز شنبه در آیین امضای این تفاهم‌نامه اظهارداشت: با توجه به این که ذائقه اشتغال در بین افراد جویای کار نسبت به گذشته تغییر کرده کمک به ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناورانه مطابق با نیاز روز جامعه بسیار با اهمیت و ضروری است.

 

وی افزود: بر این اساس ایجاد مرکز واحد خدمات توسعه کسب و کار در سیستان و بلوچستان در راستای توسعه همکاری‌های مشترک در زمینه ارائه خدمات مشاوره‌ای، آموزشی، فناوری و پ‍‍‍‍ژوهشی در حوزه کسب و کارها و کمک به تجاری سازی محصولات شرکت‌های دانش بنیان و فناور با همکاری اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پارک علم و فناوری و دبیرخانه طرح ملی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) در دستور کار قرار گرفت.

 

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان ارتقای سطح دانش و آگاهی ارائه دهندگان کسب و کارهای خدماتی و تولیدی، ارائه مشاوره لازم به کارآفرینان در ایجاد و بهره‌برداری از بنگاه‌های اقتصادی جدید و موجود، ترویج و تقویت فرهنگ مشاوره و آموزش در تولید و کارآفرینی و ایجاد بستر مناسب برای فعالیت کلینیک‌های صنعت را از مهمترین اهداف این تفاهم‌نامه عنوان کرد.

 

رییس پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان نیز گفت: برای راه‌اندازی و توسعه کسب و کارها نباید نگاه مبتنی بر تزریق منابع مالی داشت بلکه امروزه توجه به فعالیت‌های پشتیبان نظیر پوشش بیمه‌ای، امور مالیاتی و بازار فروش محصولات در اولویت قرار دارند که با ایجاد واحد خدمات توسعه کسب و کار، این مهم مورد توجه قرار می‌گیرد.

 

محمد نبی شهیکی تاش با تقدیر از مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان جهت همکاری و حمایت‌هایی که در راستای ایجاد مرکز رشد ایرانشهر صورت گرفت ابراز امیدواری کرد که تا یک ماه آینده این مرکز نیز فعالیت خود را آغاز کند.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی