خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5071
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۷:۴۶
همزمان با هفته دولت

واحد پرورش مرغ گوشتی ٢٠ هزار قطعه‌ای در خاش افتتاح شد

واحد پرورش مرغ گوشتی ٢٠ هزار قطعه‌ای در خاش افتتاح شد
یک واحد صنعتی پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت جوجه ریزی ٢٠ هزار قطعه در هر دوره امروز/شنبه/ همزمان با هفته دولت به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرجهاد کشاورزی شهرستان خاش در مراسم گفت: برای این طرح ١٣ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شخصی هزینه شده که اشتغالزایی ۶ نفر را به همراه داشته است.

 

شیرزاد کمالی افزود: هم‌اینک شهرستان خاش دارای۳۳واحد صنعتی پرورش مرغ گوشتی بوده که سالیانه ظرفیت تولید پنج هزار و ۹۴۰ تن گوشت مرغ را داراست.

 

وی ادامه داد: همچنین امسال پنج واحد صنعتی پرورش مرغ گوشتی با ۷۰رصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است.

 

به گفته رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان ۲۰۸طرح بخش کشاورزی این استان با اعتبار ۹۶۹میلیارد و ۱۸۷میلیون ریال به مناسبت هفته دولت در حال بهره‌برداری است.

 

 محمدعلی نیکبخت اظهارداشت: ۲۳پروژه بهبود تولیدات دامی، ۲۷پروژه بهبود تولیدات گیاهی، ۱۱۷ پروژه آب و خاک و امور فنی مهندسی، ۲۴ پروژه امور عشایری، پنج طرح منابع طبیعی و آبخیزداری، ۱۱ طرح شیلات آب‌های داخلی و یک پروژه شیلات آب‌های آزاد طرح‌های افتتاحیه بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان ویژه هفته دولت را تشکیل می‌دهند.

 

وی ادامه داد: با افتتاح این طرح‌ها برای ۲ هزار و ۵۹۲ نفر شغل دائم و حدود ۴۲ هزار نفر نیز در سیستان و بلوچستان شغل موقت ایجاد می‌شود.

 

رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اجرای ۶٠٠ هکتار سیستم‌های نوین آبیاری، مرمت و بازسازی ٢٣رشته قنات، حفر و تجهیز ۴٠ حلقه چاهک کشاورزی، راه‌اندازی واحدهای پرورش گاو شیری، شترمرغ، اصلاح و نوسازی باغات میوه‌های گرمسیری و ساخت اسکله موج شکن بندر صیادی تنگ را از مهمترین پروژه‌های هفته دولت امسال در این استان برشمرد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد