خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5076
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۸:۵۳
گویی از لوله‌های آب «شیر» بیرون می‌آید

مصائب مردم ‌هیرمند در روزهای گرم و کرونایی / ‌تغییر رنگ و طعم آب + فیلم

مصائب مردم ‌هیرمند در روزهای گرم و کرونایی / ‌تغییر رنگ و طعم آب + فیلم
مردم شهرستان هیرمند در شمال استان سیستان و بلوچستان طی تماس‌های مکرر با خبرگزار از تغییر رنگ و طعم آب در کنار افت فشار ابراز گلایه کردند.

به گزارش اس.بی پرس، مردم شهرستان هیرمند از توابع منطقه سیستان در شمال استان سیستان و بلوچستان که همواره در طول سال با مشکلات متعدد به ویژه "ریزگردها" درگیر هستند، در روزهای اخیر طی تماس‌های مکرر با خبرگزاری از تغییر رنگ و طعم آب در کنار افت فشار ابراز گلایه کردند.

 

مردم شهرستان مرزی 65 هزار نفره هیرمند به ویژه در نقاط روستایی آن در سال‌های اخیر در ایام تابستان همواره با مشکل افت فشار و قطعی آب اما امسال تغییر رنگ و کدر شدن آب لوله‌کشی به مشکلی جدید و البته مضاعف در فصل گرما برای مردم تبدیل شده و گلایه شدید آنها را به دنبال داشته است.

 

مردم محلی بیان کردند: چند روزی است که آب لوله‌کشی با تغییر رنگ شدیدی مواجه شده و گویی از لوله‌های آب "شیر" بیرون می‌آید؛ دلیل این مشکل بر اساس شنیده‌ها اقدام شرکت آب و فاضلاب بوده که برای تست پمپاژ جدید از آب گل‌آلود نهر استفاده کرده و چون گل و لای در سیستم ته‌نشین شده، با اتصال پمپاژ به شبکه اصلی باعث به وجود آمدن این شرایط شده است.

 

 

ورود دادستان هیرمند به معضل کیفیت آب

علی اکبریان دادستان شهرستان هیرمند در این رابطه اظهار داشت: پس از اطلاع از موضوع کدورت بالا و وضعیت نامطلوب آب در شهرستان، مدیر اداره آب و فاضلاب شهرستان به دادستانی دعوت و شرایط موجود را به وی متذکر شدیم و مهلت داده شد تا موضوع سریعاٌ مرتفع شود.

 

وی ادامه داد: در این جلسه رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان هیرمند متعهد شد تا موضوع را پیگیری و با استفاده از تمام ظرفیت موجود نسبت به برطرف کردن مشکل آب شهرستان ظرف کمتر از یک هفته اقدامات لازم را انجام دهد و وی علت بروز مشکل کیفیت آب را افزایش فشار آب بدلیل راه‌اندازی یک مرکز پمپاژ جدید در شهرستان زهک اعلام کرد. اکنون نیز آبفای هیرمند به همراه تیمی از مرکز استان مشغول شست و شوی مخازن و حل موضوع هستند. همچنین به شبکه بهداشت تاکید شد تا نمونه‌برداری و تست بهداشتی آب را انجام دهند.

 

 

مشکل گل‌آلود بودن آب ظرف چهار روز آینده حل می‌شود

دادستان شهرستان هیرمند تصریح کرد: به دیر اداره آب و فاضلاب شهرستان تاکید کردیم با توجه به وضعیت نامطلوب آب و هوای منطقه کیفیت نامطلوب آب قابل پذیرش نیست و باید از تمام ظرفیت شهرستان و استان جهت برطرف کردن مشکل مردم استفاده کنند.

 

مهدی سرحدی فرماندار شهرستان هیرمند هم در رابطه با این موضوع در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اقدامات لازم جهت حل مشکل گل‌آلود بودن آب شرب شهرستان  آغاز شده و به احتمال زیاد موضوع ظرف چهار روز آینده حل می‌شود.

 


download

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha