خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5079
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۰۹:۱۰
تیم منتخب لیگ نوزدهم؛

ستارگانی که خوش درخشیدند

ستارگانی که خوش درخشیدند
ترکیب منتخب لیگ نوزدهم از برترین بازیکنان 30 هفته این رقابت‌ها تشکیل شده است.

به گزارش اس بی پرس، نوزدهمین دوره از رقابت‌های لیگ برتر هم با برگزاری 30 هفته به پایان خودش رسید و تیم‌ها جایگاه خود را در جدول این دوره از رقابت‌ها مشخص کردند. پرسپولیس به عنوان قهرمانی این دوره از رقابت‌ها دست یافت و استقلال دوم جدول شد و فولاد، تراکتور و سپاهان به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. شاهین بوشهر و پارس جم هم با قرار گرفتن در رتبه‌های پایین جدول به دسته پایین‌تر سقوط کردند.

 

در پایان این رقابت‌ها تیم منتخب این فصل از بازی‌ها را معرفی خواهیم کرد. این اسامی بر اساس دفعات حضور هر بازیکن در تیم منتخب هر هفته شکل گرفته که در تمام 30 هفته گذشته از لیگ برتر به طور مداوم در ایلنا معرفی و منتشر شد. بازیکنان حاضر در ترکیب اول و دوم فصل بر اساس پست بازی و بیشترین دفعات حضور هر بازیکن در پست خودش قرار گرفته‌اند و الزاماً 11 بازیکنی که بیشترین تعداد حضور در تیم منتخب هر هفته را دارند نیستند.

 

تیم منتخب لیگ نوزدهم (اعداد داخل پرانتز نشانگر دفعات حضور در تیم منتخب هفته هر بازیکن است)

 

دروازه‌بان: پیام نیازمند (6)

 

 

عملکرد فوق‌العاده‌ای در فصل نوزدهم داشت و توانست بارها با درخشش خود مانع فروپاشی دروازه سپاهان شده و در امتیازاتی که طلایی پوشان در طول فصل کسب کردند نقش بسزایی داشتند. نیازمند در این فصل موفق شد رکورد کلین شیت پیاپی در تاریخ لیگ برتر را هم بشکند و با 17 کلین شیت در رتبه نخست این فصل هم قرار دارد.

 

مدافع راست: وریا غفوری (8)

 

 

مدافع راست و کاپیتان محبوب آبی‌ها یکی از بهترین فصل‌های فوتبالی خودش را پشت سر گذاشت و با وجود مسئولیت سنگینی که بر عهده داشت توانست علمکرد فنی خوبی از خودش به نمایش بگذارد. وریا که با خروج رحمتی کاپیتان استقلال شده بود در مقطعی از فصل و پس از جدایی استراماچونی چند بازی هدایت استقلال را هم به طور همزمان بر عهده داشت. او 8 بار در تیم منتخب هفته قرار گرفت و بالاترین بازیکن در پست دفاع راست از این نظر است.

 

مدافع میانی: شجاع خلیل‌زاده (7)

 

 

شجاع در لیگ نوزدهم یک ستون در خط دفاعی پرسپولیس بود و با  نیمکت نشینی و مصدومیت سید جلال حسینی در خیلی از دیدارهای این فصل به نوعی نفر اصلی دفاع میانی سرخپوشان بود و چه زمانی که کنعانی‌زادگان کنارش قرار داشت و چه زمانی که جلال حسینی زوج او در دفاع بود عملکردش در ترکیب تیم خوب بود. شجاع مقطعی را هم در پست دفاع چپ بازی کرد که در این پست هم نمایش قابل قبولی داشت. 7 حضور در تیم منتخب هفته این بازیکن را در بین برترین‌های فصل قرار دارد.

 

مدافع: عارف آقاسی (*)

 

 

تنها دستبردی که در این فهرست داشتیم حضور عارف آغاسی در تیم منتخب هفته است. فولاد خوزستان با عملکرد تیمی موفق توانست آمار دفاعی خیلی خوبی از خودش به ثبت برساند ولی این آمار ماحصل کار تیمی بود و از این رو کمتر بازیکن شاخصی از دل ترکیب این تیم در بین برترین‌های هفته قرار گرفت ولی کسب عنوان برترین خط دفاع فصل و کسب سهمیه آسیایی باعث شد برای این تیم استثنا قائل شویم و یک نماینده از آنها در تیم منتخب قرار دهیم و عارف آقاسی بهترین بازیکن خط دفاعی فولاد به عنوان نماینده این تیم در تیم منتخب هفته قرار گرفته است.

 

مدافع چپ: احسان حاج‌صفی (6)

 

 

کاپیتان تراکتور که در آستانه جدایی از این تیم قرار دارد بهترین بازیکن این تیم در طول لیگ نوزدهم بوده و در پست‌های مختلف برای تیمش به میدان رفته که عمدتاً نتیجه بخش بوده است. حاج‌صفی در زمان دنیزلی دفاع چپ بازی می‌کرد و بعد از آن زیر نظر الهامی به خط هافبک منتقل شد ولی بیشتر دفعات حضورش در تیم منتخب هفته در پست دفاع چپ بود.

 

هافبک دفاعی: علی کریمی (8)

 

 

واقعا یکی از ستاره‌های استقلال در طول فصل بود و عملکرد درخشانی در ترکیب این تیم داشت و همینکه 8 بار در تیم منتخب هفته‌های مختلف لیگ قرار گرفته نشان از درخشش او در طول لیگ نوزدهم برای استقلال بود. اینکه او مبلغ سنگینی برای تمدید قرارداد از استقلال درخواست کرده به دلیل همین درخشش و عملکرد خوبش است. او چند گل حساس هم برای تیمش با وجود دوری از دروازه به ثمر رساند.

 

هافبک میانی: احمد نوراللهی (7)

 

 

هافبک پرسپولیس هم در پست هافبک دفاعی و هم در پست هافبک میانی برای تیمش به میدان رفت و در هر دو پست عملکرد خوبی داشت. او در زمان مصدومیت کامیابی‌نیا هافبک دفاعی بود و زمان حضور او یک خط جلوتر به عنوان هافبک میانی بازی کرد و چند باری هم هافبک هجومی و کناری بود و در هر شرایطی یکی از مهره‌های کلیدی تیمش محسوب می‌شود. او 7 بار در تیم منتخب هفته قرار گرفت.

 

هافبک هجومی: محمد محبی (6)

 

 

پدیده این فصل لیگ برتر بدون شک محمد محبی است که توسط امیر قلعه‌نویی از تیم لیگ یکی شاهین به خدمت گرفته شد و به قدری درخشید که خیلی زود به ترکیب اصلی تیم ملی هم رسید و گل ملی در کارنامه خود ثبت کرد و در حال حاضر چند پیشنهاد خارجی دارد. محبی با اختلاف اندک نسبت به چند گزینه دیگر با 6 حضور در تیم منتخب هفته یکی از اعضای تیم منتخب فصل نوزدهم است. او 6 گل زد و 5 پاس گل داد تا مهره موثر تیمش در طول فصل باشد.

 

مهاجم کناری: مهدی ترابی (12)

 

به عقیده اکثر کارشناسان فوتبال اگر مهدی ترابی این فصل در پرسپولیس نبود حتی ممکن بود قهرمانی این تیم به خطر بیافتد و وینگر سرخپوشان با 12 حضور در تیم منتخب هفته‌های مختلف بهترین آمار را در بین همه بازیکنان لیگ برتر از این نظر دارد و می‌توانیم به او لقب بهترین بازیکن فصل نوزدهم را هم بدهیم. 11 گل زده و 4 پاس گل آمار خوب او بود که اکثر گل‌هایش هم 3 امتیازی بودند.

 

مهاجم کناری: مهدی قایدی (10)

شاید بتوان گفت نزدیک‌ترین بازیکن به ترابی برای کسب عنوان بازیکن برتر فصل مهدی قایدی باشد. این بازیکن طبق قولی که داده بود 10 گل برای استقلال به ثمر رساند و 8 پاس گل هم داد تا در کنار میلاد جهانی از صنعت نفت بهترین پاسور لیگ باشد. با 10 حضور در تیم منتخب هفته بهترین آمار را بعد از ترابی بر عهده دارد.

 

مهاجم نوک: شیخ دیاباته (9)

 

 

آقای گل شدن در لیگ دلیل کافی برای حضور یک بازیکن در خط حمله تیم منتخب فصل محسوب می‌شود. شیخ دیاباته پشت سر ترابی و قایدی بهترین بازیکن فصل از لحاظ تعداد حضور در تیم منتخب است و با 15 گل آقای گل فصل نوزدهم لقب گرفت. دیاباته این آمار را تنها در 21 بازی به ثبت رسانده و حدود یک سوم بازی‌های فصل را غایب بود و شاید اگر در همه هفته‌ها حضور داشت آماری بهتر از دو بازیکن بالاتر از خودش به ثبت می‌رساند.

 

 

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید