خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5082
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۰۹:۳۲
توسط شیعیان عربستان انجام شد

برگزاری پرشور عزاداری حسینی با وجود تهدیدهای آل سعود

برگزاری پرشور عزاداری حسینی با وجود تهدیدهای آل سعود
دلدادگان و محبان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در منطقه شیعه نشین عربستان با وجود هشدارها و تهدیدهای آشکار آل سعود، به برپایی مراسم سوگواری سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) ادامه می‌دهند.

به گزارش اس بی پرس، با وجود تهدیدهای رژیم آل سعود علیه مردم منطقه شیعه نشین القطیف در شرق عربستان مبنی بر برخورد با آنها در صورت برگزاری مراسم سوگواری حسینی، شهروندان با شور و شوق وصف ناشدنی و با رعایت تدابیر پیشگیرانه بهداشتی در خصوص ویروس کرونا، به احیای مجالس عزای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در خیابانها و در مقابل مساجد ادامه دادند.

 

سازمان دهندگان مراسم عزاداری حسینی بر ضرورت پایبندی به فاصله گذاری اجتماعی میان شهروندان و رعایت حداقل دو متر مسافت در هر طرف با هدف پیشگیری از ویروس کرونا و پایبندی عزاداران به تدابیر بهداشتی پیشگیرانه پافشاری می کنند.

 

شبکه ماهواره ای نباء در این باره گزارش داده بود که مقامات سعودی به صراحت مردم القطیف و الاحساء را تهدید کرده بودند که در صورت برگزاری مراسم عزاداری حسینی با آنها برخورد خواهند کرد، رژیم سعودی شیوع ویروس کرونا را بهانه ای برای جلوگیری از این مراسم قرار داده در حالی که همچنان تفرجگاهها و باشگاههای شبانه و جشنواره هایی که حکومت برگزار می کند، تابع هیچ قید و بند و محدودیت نیست.

 

رژیم سعودی محدودیتها و تدابیر سختگیرانه ای را برای جلوگیری از برگزاری مراسم عزاداری حسینی در القطیف و الاحساء اتخاذ کرده که شامل ممنوعیت استفاده از بلندگو و منع نصب پارچه نوشته ها یا پرچم حسینی و تمام آنچه با احیای مراسم عزاداری حسینی مرتبط است، که این اقدامات در راستای تشدید محدودیتها علیه آزادی های دینی در عربستان(که به طور خاص علیه شیعیان و محبان اهل بیت علیهم السلام است) قرار دارد.

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha