خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5084
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۳:۰۰
در هفته دولت

۴۲ طرح اشتغالزایی در شهرستان هامون افتتاح می شود

۴۲ طرح اشتغالزایی  در شهرستان هامون افتتاح می شود
فرماندار هامون گفت: ۴۲ طرح در هفته دولت با اعتبار ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در قالب طرح‌های اشتغالزایی در این شهرستان افتتاح می‌شود.

به گزارش اس بی پرس، جمشید رخشانی نسب روز یکشنبه اظهارداشت: بهسازی بخشی از مسیر هامون - زاهدان با اقدامات انجام گرفته همچون افزایش ۲ متری اطراف جاده در ۲۳ کیلومتر، آسفالت ۳.۵ کیلومتر آسفالت گرم در مسیر، اصلاح و ترمیم بخش‌هایی از این جاده روز چهارشنبه افتتاح خواهد شد.

 

وی افزود: با وجود تنگناه‌های شدید اقتصادی در کشور جاده زاهدان به زابل محدوده سه راهی دشتک که در حوضه شهرستان هامون قرار دارد با حدود ۱۵ میلیارد تومان در سال ۹۹ اصلاح، آسفالت و افزایش شانه جاده از هر طرف ۲ متر انجام شد.

 

فرماندار هامون ادامه داد: حجم اعتباری بیشتری در هفته دولت امسال با در نظر گرفتن تنگناهای اقتصادی نسبت به سال گذشته در مسیر راهداری و راه‌های این شهرستان تعلق گرفته است.

 

وی مهمترین مزیت طرح‌های شهرستان هامون در هفته دولت را اشتغال‌زایی بیان کرد و گفت: اجرای طرح‌های بخش کارآفرینی، اقدامات بخش خصوصی، تخصیص اعتبارات اشتغالزایی در کارگروه اشتغال، اقدامات انجام شده در حوزه آب، خاک و کشاورزی همه در مسیر مزیت اشتغالزایی بوده است.

 

رخشانی نسب با تاکید بر داشتن افق بلند مدت در بهره‌مندی خانوارها از طرح‌ها و برنامه‌های دولت بیان کرد: با اجرای اقدامات در جاده زاهدان به زابل، سوانح جاده‌ای و تصادفات کاهش یافته و این مهم به سلامت مردم و مطمئن شدن مسیر جاده‌ها در بلند مدت کمک کرده است.

 

وی  افزود: در بخش اشتغالزایی با اقدامات انجام شده در بخش شیلات، کارهای ویژه کارآفرینی، جهاد کشاورزی و اقدامات بنیاد برکت در این مطقه همه مردم از مزایای بلند مدت آن بهره‌مند خواهند شد.

 

فرماندار هامون با اشاره به اقدامات زیست محیطی، آبگیری تالاب بین المللی هامون و اقداماتی که دولت در این مسیر انجام داده گفت: با آبگیری تالاب بین المللی هامون بهره برداری و معشیت مردم در حاشیه دریاچه در قالب دامداری و صیادی توسعه پیدا کرده است.

 

به گزارش اس بی پرس، منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون در شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در همسایگی ولایت نیمروز افغانستان واقع شده است.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی