خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5098
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۵:۰۵
جانشین فرماندهی یگان حفاظت از منابع آبزیان شیلات:

3 شناور هرمزگانی در آب‌های استان توقیف شدند

3 شناور هرمزگانی در آب‌های استان توقیف شدند
غلامرضا پاک باطن گفت: سه شناور صیادی متخلف که به صورت مهمان از هرمزگان به مقصد آب‌های سیستان و بلوچستان و دریای مکران عزیمت کردند، توقیف شدند.

به گزارش اس بی پرس، غلامرضا پاک باطن جانشین فرماندهی یگان حفاظت از منابع آبزیان شیلات سیستان و بلوچستان (آب های ساحلی) بیان کرد: سه شناور صیادی متخلف که به صورت مهمان از هرمزگان به مقصد آب های سیستان و بلوچستان و دریای مکران عزیمت کردند.

 

وی بیان کرد: این شناورها بدون توجه به قوانین به صورت خودسرانه ادوات صیادی را فک پلمپ و شروع به عملیات صیادی کردند.
 

پاک باطن افزود: شناورهای صیادی مذکور با خاموش کردن سیستم‌های ردیاب و رادیوئی امکان برقراری تماس را محدود کرده که با تلاش نیروهای یگان حفاظت و از طریق چابهار رادیو با شناورها تماس و جهت طی مراحل قانونی به اسکله فراخوانده شدند.
 

جانشین فرماندهی یگان حفاظت از منابع آبزیان شیلات سیستان و بلوچستان (آب های ساحلی) اضافه کرد: برای شناور های صیادی با اسامی سیام یک _ سیام سه و سورو یک در 16 مردادماه 99 توسط استان هرمزگان مجوز صادر و در 23 مرداد ماه جاری توسط یگان حفاظت از منابع شیلات هرمزگان و دریابانی به مقصد چابهار ترک مبدا کردند.

 

وی بیان کرد: بعد از فراخوان این شناورها و پهلوگیری در حوضچه اسکله چابهار و پس از بازدید آن ها و محرز شدن تخلف، پرونده تخلفات صیادی تشکیل و برای طی مراحل قانونی به کمیسیون تخلفات صیادی سیستان و بلوچستان ارسال شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha