خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5102
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۶:۱۵
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی :

کوتاهی دولت در 7 سال گذشته؛ عامل مشکلات کنونی مسکن در کشور/ عرضه و تقاضای طرح اقدامی ملی در سیستان و بلوچستان برابر باشد

 کوتاهی دولت در 7 سال گذشته؛ عامل مشکلات کنونی مسکن در کشور/ عرضه و تقاضای طرح اقدامی ملی در سیستان و بلوچستان برابر باشد
محمد سرگزی گفت: یکی از وظایف دولت طبق اصل ۳۱ قانون اساسی تامین مسکن برای اقشار ضعیف است و دولت در سالیان اخیر این وظیفه خود را انجام نداده و امروز با این مشکل روبرو شده است.

به گزارش اس بی پرس، محمد سرگزی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طرح اقدام ملی مسکن طرحی برای جبران خلایی است که در گذشته در حوزه ساخت و عرضه مسکن پیش بینی شده است.

 

وی ادامه داد: یکی از کارهایی که می توان در حوزه مسکن انجام دهیم و سبب خانه‌دار شدن بخشی از مردم می شود ساخت و عرضه مسکن از سوی دولت است.

 

به گفته این نماینده،هر دولتی در دوره فعالیت خویش اقدامی را برای خانه دار شدن مردم توسط وزارت راه و شهرسازی انجام می دهد و در این دوره هم طرح اقدام ملی مسکن پیش بینی شده است.

 

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در این دوره دولت هم از زمان حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی طرح اقدام ملی برای خانه دار شدن پیش‌بینی شده است.

 

سرگزی تصریح کرد: مشکلات امروز ما در زمینه توزیع مسکن به خاطر خلا 6 و هفت ساله دولت در حوزه ساخت مسکن است که رها کردن حوزه مسکن در شش سال گذشته سبب ایجاد این مسائل شده است.

 

وی اظهار کرد: یکی از کارها برای خانه دار شدن مردم ساخت مسکن ارزان قیمت توسط دولت تحت هر عنوان است تا در اختیار مردم قرار داده شود.

 

این نماینده ادامه داد: مساله دوم این است که زمین ارزان قیمت به مردم داده شود، یعنی قیمت زمین را از مسکن خارج کنیم که در قالب واگذاری زمین اجاره ای ۹۹ ساله این کار انجام می شود، موضوع سوم هم مصالح ارزان قیمت است که باید در اختیار مردم قرار گیرد.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مساله چهارم هم حل مشکل خانه‌های خالی است، زیرا 2 میلیون و سیصد هزار خانه خالی در کشور داریم و تعداد کسانی که در شرایط کنونی فاقد مسکن هستند کمتر میزان خانه های خالی کشور است.

 

سرگزی گفت: بنابراین اگر به نحوی اقدام شود که خانه‌های خالی در اختیار متقاضیان قرار گیرد بخشی از مشکل مسکن حل خواهد شد که باید دو کار در حوزه خانه‌های خالی انجام شود، یکی مالیات بر خانه های خالی و دیگری مالیات بر عایدی مسکن است.

 

وی ادامه داد: که اگر این کارها به صورت همزمان انجام شود قطعاً مشکل مسکن حل خواهد شد و باید دولت اراده جدی داشته باشد و این مباحث را همزمان دنبال و عملی کند.

 

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از وظایف دولت طبق اصل ۳۱ قانون اساسی تامین مسکن برای اقشار ضعیف است و دولت در سالیان اخیر این وظیفه خود را انجام نداده و امروز با این مشکل روبرو شده است.

 

سرگزی بیان کرد: بنابراین در هر عنوان مسکن باید توسط دولت ساخته شود، ساخت مسکن می تواند به خانه دار شدن عده ای از مردم سیستان و بلوچستان کمک کند، اما باید میزان عرضه و تقاضا با یک هم یکی باشد و متقاضیان اصلی شناسایی و برای آنها حتماً زمین و مسکن پیش‌بینی شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : asrehamoon.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد

تکرار گفته‌های بی‌اساس علیه ایران

پمپئو: ظرف یک هفته آینده مکانیسم ماشه فعال می‌شود