خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5107
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۹:۳۱
مدیر کل هواشناسی :

شدت وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان افزایش می‌یابد

 شدت وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان افزایش می‌یابد
مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: شدت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی از روز سه شنبه افزایش می‌یابد.

به گزارش اس بی پرس، محسن حیدری، اظهار داشت: از روز سه شنبه شدت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان افزایش می‌یابد به طوری که خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا و همچنین احتمال خسارت به تأسیسات و محصولات کشاورزی وجود دارد.

 

وی با اشاره به صدور هشدار سطح زرد اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: توصیه می‌شود مردم منطقه سیستان از تردد غیر ضروری در زمان غبارآلود بودن هوا خودداری کرده و ترددهای جاده‌ای با احتیاط انجام شود.

 

مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: طی این مدت علاوه بر ۵ شهرستان شمالی استان در زاهدان و سایر مناطق مرکزی و مرز شرقی سیستان و بلوچستان نیز با شدت کمتر احتمال وقوع پدیده گردوغبار وجود دارد.

 

وی با اشاره به اینکه با توجه به شدت گرفتن جریانات شمالی دمای هوا نیز در نیمه شمالی سیستان بلوچستان مقداری کاهش می‌یابد، تصریح کرد: طی این مدت در برخی محورهای مواصلاتی منطقه سیستان از جمله محدوده «تاسوکی تا شیله» در محور زاهدان به زابل احتمال وقوع طوفان گردوخاک و کاهش شعاع دید افقی وجود دارد.

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha