خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5110
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۰:۰۲
اصرار مسئولین برتکرار هرساله بی تدبیری

مسئول: مرگ ماهی ها برای دوماه پیش است/عکاس: تصاویر را سه روز پیش ثبت کردم!

مسئول: مرگ ماهی ها برای دوماه پیش است/عکاس: تصاویر را سه روز پیش  ثبت کردم!
رئیس اداره امور صید اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان میگوید: عکس‌هایی که اخیراً در فضای مجازی مبنی بر مرگ ماهی‌ها در تالاب هامون منتشرشده است بررسی شد که مربوط به 2 ماه پیش است؛ درحالی که عکاس این تصاویر میگوید: عکس هارا 31 مردادماه ثبت کرده ام!

به گزارش اس.بی پرس، یکم شهریورماه گزارشی با عنوان «از شیر ماهی‌ها تا سیستانی‌های، قربانی دیپلماسی آب» در این پایگاه خبری و تصاویری از تلف شدن ماهی‌ها در تالاب هامون در خبرگزاری‌ها منتشر شد.

 

در پی نشر این تصاویر، افکار عمومی با نقد شدید عملکرد اداره شیلات درخواست ایجاد استخر یا استفاده از روش‌هایی برای جلوگیری از تبخیر آب را داشتند؛ چراکه این اتفاق صرفاً برای امسال نیست و همه‌ساله با گرم شدن هوا و تبخیر آب رودخانه‌ها، شاهد تلف شدن ماهی‌هایی هستیم که می‌توانند با قرار گرفتن در محیط مناسب، زمینه اشتغال بسیاری از صیادان منطقه را فراهم آورد.

 

روز گذشته خبری با عنوان «عکس‌های منتشرشده اخیر مربوط به 2 ماه قبل است» منتشر شد؛ که در آن رمضان شهریاری، رئیس اداره امور صید اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب‌های داخلی) بیان کرد: عکس‌هایی که اخیراً در فضای مجازی مبنی بر مرگ ماهی‌ها در تالاب هامون منتشرشده است بررسی شد که مربوط به 2 ماه پیش است.

 

وی ادامه داد: فیلمی هم که با همین عنوان منتشر شد و نشان می‌داد ماهی‌های تلف‌شده در تالاب هامون قابلیت پرورش در استخرها رادارند موردبررسی قرار گرفت که مشخص شد این فیلم مربوط به‌روزهای اخیر نیست و هرز ماهی‌های تالاب قابلیت رشد ندارند.

 

این اظهارات تعجب عکاسانی که طی ده روز اخیر تصاویری را ثبت نموده‌اند شد و طی پیگیری خبرنگار اس.بی پرس، مصطفی حمزه ای عکاس جوان سیستانی درباره اظهارات آن مسئول گفت: من این عکس هارا 31 مردادماه ثبت کرده‌ام؛ البته از مسئولینی که به‌جای حل مسئله، صورت‌مسئله را حذف می‌کنند انتظار بیشتری هم نمی‌توان داشت.

 

مصطفی حمزه ای افزود: تلاش همه ما بهبود شرایط فعلی است وبرای داشتن استانی آباد حتماً در کنار کسانی که برای بهبود شرایط استان تلاش می‌کنند خواهیم بود.

 

وی همچنین در صفحه اینستاگرامی خود نیز به این ماجرا اینگونه واکنش نشان داد:

 

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha
روح‌اله
[1399/06/03 - 20:35]
راستی آزمایی تاریخ عکس، کاری نداره! کسی که میگه واسه دو ماه قبل هست، هم سند رو کنه، عکاس هم فایل اصلی یکی از عکسهاش رو در اختیار عموم بزاره تا معلوم بشه...

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید