خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5112
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۰:۱۲
مدیر شبکه تعاون روستایی:

۱۴ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شد

۱۴ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شد
مدیر سازمان تعاون روستایی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون ۱۴ هزار تن گندم توسط شبکه تعاون روستایی از کشاورزان گندم کار استان به صورت تضمینی خریداری شده است.

به گزارش اس بی پرس، داد رحمن بامری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات این سازمان برگزار شد اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان دارای 3 هزار روستا است که بیش از 50 درصد جمعیت استان را در بر گرفته است.

 

مدیر سازمان تعاون روستایی سیستان و بلوچستان ادامه داد: خدمات رسانی به این روستاها از طریق سازمان تعاون روستایی انجام می‌شود که در حال حاضر 19 اتحادیه شهرستانی، 53 شرکت تعاون روستایی و 53 شرکت تعاونی کشاورزی در استان وجود دارد.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 92 انبار برای ذخیره سازی نهادهای کشاورزی در استان وجود دارد عنوان کرد: 9 سردخانه فعال با ظرفیت هزار و 850 تن برای نگهداری محصولات کشاورزی و پروتئینی در سطح استان داریم.

 

وی افزود: از ابتدای سال جاری 14 هزار تن گندم توسط شبکه سازمان خدمات روستایی خریداری و تحویل دولت داده شده همچنین 2700 تن ارد خام روستایی توسط شرکت‌های تعاونی بین روستائیان توزیع شده است.

 

بامری بیان کرد: از ابتدای سال بیش از هزار تن کود شیمیایی و 3 هزار تن سبوس بین دامداران توزیع شده است.

 

وی از کلنگ زنی سه طرح سازمان تعاون روستایی شامل طرح بسته بندی حنای دلگان، چای ترش دلگان و بازسازی پمپ بنزین سیب سوران در هفته دولت خبر داد و عنوان کرد: طرح بسته بندی خرمای شفا شهد سنگان در شهرستان خاش با ظرفیت 8 هزار تن نیز تاکنون 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

بامری گفت: در حال حاضر 12 طرح شامل بسته بندی خرمای ربی باکیفیت هزار تن در اتحادیه روستایی استان، بسته بندی خرمای سراوان با ظرفیت 1000 تن، عرضه محصولات کشاورزی بازار در شهرستان چابهار با اعتبار 700 میلیون تومانی و ... در دست اقدام است که مراحل اولیه آن نیز انجام شده است.

 

انتهای پیام/‌

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha