خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5139
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۵:۵۸
 رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

تلاش راهداران زهک برای جلوگیری از قطع راه ارتباطی ۱۷ روستای درگیر طوفان

تلاش راهداران زهک برای جلوگیری از قطع راه ارتباطی ۱۷ روستای درگیر طوفان
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان زهک گفت: نیرو‌های راهداری این شهرستان با جمع آوری ماسه بادی از سطح محور‌های مواصلاتی منطقه از مسدود شدن راه ارتباطی ۱۷ روستا خودداری کردند.

به گزارش اس بی پرس، ابراهیم شفیعی مقدم، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان زهک گفت: نیرو‌های راهداری این شهرستان با جمع آوری چهار هزار و ۹۸۱ متر مکعب ماسه بادی از سطح محور‌های مواصلاتی منطقه در تاریخ چهارم شهریوماه از مسدود شدن راه ارتباطی ۱۷ روستای منطقه خودداری نمودند.

 

ابراهیم شفیعی مقدم اظهار داشت: وزش باد‌های ۱۲۰ روزه سیستان سبب به حرکت درآمدن شن‌های روان در سطح محور‌های مواصلاتی شهرستان زهک می‌شود به طوری که امروز طوفان با سرعت بیش از ۸۰ کیلومتر بر ساعت علاوه بر کاهش دید افقی تا هزار متر احتمال مسدود کردن مسیر ارتباطی ۱۷ روستای این شهرستان با جمعیتی بالغ بر ۲ هزار و ۴۲۶ خانوار را به همراه داشت.

 

او  ادامه داد: در این راستا حضور به موقع نیرو‌های راهداری اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان زهک در مسیر‌های طوفانی این شهرستان، از بسته شدن محور‌های مواصلاتی منطقه جلوگیری و زمینه تردد روان روستاییان منطقه را فراهم کرد.

 

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان زهک افزود: در این عملیات ۹ نفر از همکاران این اداره با استفاده از پنج دستگاه ماشین‌آلات راهداری نسبت به جمع آوری و حمل حدود ۵ هزار مترمکعب ماسه بادی از سطح راه‌ها و تنقیه ۳ دستگاه پل اقدام کردند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha