خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5141
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۶:۱۴
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان:

تخصیص 71 درصدی اعتبارات استانی سیستان و بلوچستان/ پراکندگی جمعیت؛ سد راه ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای

 تخصیص 71 درصدی اعتبارات استانی سیستان و بلوچستان/ پراکندگی جمعیت؛ سد راه ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای
مهرداد عرب اول گفت: طی اقدامی بی سابقه 71 درصد اعتبارت استانی بودجه 99 سیستان و بلوچستان تخصیص پیدا کرده است.

به گزارش اس بی پرس، مهرداد عرب اول، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در نشست خبری که در سالن جلسات این سازمان برگزار شد، با تسلیت ایام محرم بیان کرد: ضریب شهرنشینی سیستان و بلوچستان 51 و در کشور 75 درصد و تراکم جمعیت در این استان 16.4 نفر در کیلومتر مربع و این آمار در کشور 51 نفر درکیلومتر مربع است که سختی کار را در این خطه نشان می دهد که موظف هستیم بر اساس قانون اساسی عدالت را رعایت کنیم و کلیه زیرساخت ها را به کانون های جمعیتی برسانیم.
 

وی با بیان این که وسعت سیستان و بلوچستان معادل 9 استان کشور است، ادامه داد: این مهم نشان از پراکندگی جمعیت و گستردگی این استان بوده که در فاصله شاخص های آن در بخش های مختلف با میانگین کشوری تاثیر داشته است.
 

این مقام مسئول با اشاره به اعتبارات استان افزود: امسال 2 هزار و چهار صد میلیارد تومان اعتبار از مجموع ردیف های بودجه ای به سیستان و بلوچستان ابلاغ شده در سال‌های گذشته چنین موضوعی سابقه نداشته، این مهم نشان دهنده توجه دولت به توسعه این استان است.
 

وی با بیان این که این اعتبارات بر اساس شورای برنامه ریزی استان بین دستگاه های اجرایی توزیع شده است، ادامه داد: در ردیف استانی امسال 412 میلیارد تومان اعتبار داشتیم که از این میزان 71 درصد تخصیص پیدا کرده که 187 میلیارد تومان آن نقدی بوده است.  
 

عرب اول گفت: 14 میلیاد و هفتصد میلیون تومان از ردیف تکمیل راه‌های روستایی به سیستان و بلوچستان اختصاص یافته و 71 درصد آن به استان تخصیص پیدا کرده که از این میزان ۶ و نیم میلیارد تومان آن یعنی به صورت نقدی بوده است.
 

به گفته وی، سیستان و بلوچستان در ردیف اعتبارات متوازن از بین 31 استان در رتبه اول قرار دارد که از محل این اعتبارات ۶۱۲ میلیارد تومان به این خطه تعلق گرفته که ۲۱ درصد آن تخصیص یافته که از این میزان 84.5 میلیارد تومان به صورت نقدی بوده، در این ردیف بودجه ای، استان در رتبه اول کشور قرار گرفته است.
 

رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: همچنین برای بازارچه های مرزی در قالب جدول 1-10 اعتباراتی در اختیار استان قرار گرفته که در قسمت عمرانی آن چهار میلیارد و سیصد میلیون تومان اعتبار مصوب شده که تا کنون 71 درصد آن تخصیص یافته است.
 

وی با بیان این که سیستان و بلوچستان از محل اعتبارات ملی استانی شده 97 میلیارد اعتبار داشته که 47 درصد آن تخصیص پیدا کرده پیدا کرده است، گفت: از این میزان 15 میلیارد تومان نقدی و باقیمانده در قالب اسناد خزانه در اختیار استان قرار گرفته است.
 

عرب اول تصریح کرد: از محل این ردیف حدود 19 پروژه داریم که عمده آن یعنی 75 درصد به حوزه آب و راه اختصاص دارد، نشان دهنده توجه و اهمیت این دو حوزه در سیستان و بلوچستان است.

 

انتهای پیام/

منبع : asrehamoon.ir

نظرات شما

capcha