خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5149
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۰۸:۳۴
وزیر علوم خبرداد :

حضور دانشجویان در دانشگاه با رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت

حضور دانشجویان در دانشگاه با رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، از فراهم شدن امکان حضور دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، دانشگاه‌ها رسما از ۱۵ شهریور ماه فعالیت خود را ازسرخواهند گرفت.

به گزارش اس بی پرس، منصور غلامی روز چهارشنبه با اشاره به بازگشایی دانشگاه ها تا ۲ هفته آینده، اظهار داشت: با تجربه نیم سال تحصیلی گذشته، آموزش سال تحصیلی جدید دانشگاه ها بر پایه مجازی طراحی شده است.

 

وی افزود: در دستورالعملی که برای هماهنگی بین دانشگاه ها ارسال شده است، مراکز آموزش عالی باید بر اساس امکانات خود برای پذیرش حضوری دانشجویان برنامه ریزی کنند و در قالب پروتکل های وزارت بهداشت اجازه دارند اگر شرایط مناسب بود دانشجویان را به صورت حضوری بپذیرند.

 

وزیر علوم با تاکید بر اینکه امکان حضور دانشجویان در دانشگاه ها باید برای مقطع تحصیلی مختلف فراهم شود، گفت: عده ای از دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای به پایان رساندن پایان نامه و رساله خود نیاز به محیط تجربی دانشگاه و آزمایشگاه ها دارند و باید در دانشگاه حضور یابند. همانطور که در ترم تحصیلی گذشته هم این موضوع لحاظ شد.

 

غلامی همچنین پیشنهاد خود در خصوص حضور نودانشجویان به دانشگاه ها را مطرح کرد و گفت: پیشنهاد من به دانشگاه ها این بود که برای پذیرش حضوری دانشجویان ورودی جدید برنامه ریزی کنند تا این دانشجویان بتوانند چند هفته ای در محیط دانشگاه خود حضور یابند.

 

به گزارش اس بی پرس، سال تحصیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با اعلام وزارت علوم از ۱۵ شهریورماه به صورت مجازی آغاز می شود؛ دانشجویان ورودی جدید هم از هفته ابتدایی آبان ماه و بعد از اعلام نتایج باید منتظر اعلام زمان شروع ثبت نام از سوی دانشگاه ها باشند.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha