خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5152
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۰۹:۱۰
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

وضعیت نیروی متخصص بخش بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان هنوز ایده‌آل نیست

وضعیت نیروی متخصص بخش بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان هنوز ایده‌آل نیست
نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: وضعیت نیروی متخصص بخش بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان هنوز ایده‌آل نیست.

به گزارش اس بی پرس، حسینعلی شهریاری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای جبران کمبود نیروی متخصص حوزه بهداشت و درمان استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: در راستای رفع مشکل کمبود نیروی متخصص در حوزه بهداشت و درمان استان قانونی جهت جذب 39 درصدی ظرفیت دانشگاه‌ها از بومیان سیستان و بلوچستان تصویب شده است. حدود سه سال از تصویب این قانون می‌گذرد و بر این اساس پزشکان بومی استان با کسب تخصص به موطن باز می‌گردند در حالی که غیربومیان موقتا در شهر ساکن می‌شوند.

 

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرایط سیستان و بلوچستان از لحاظ نیروی متخصص و وضعیت بهداشت و درمان هنوز ایده‌آل نیست، افزود: امسال در مقایسه با سال‌های گذشته که در برخی شهرها به شدت از کمبود نیروی متخصص رنج می‌بردیم وضعیت بهتری داریم.

 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی به معضل جدی رشد حاشیه‌نشینی در استان و به ویژه زاهدان اشاره کرد و گفت: اکنون بیش از 42 درصد شهر زاهدان حاشیه‌نشین هستند که دلیل اصلی حاشیه‌نشینی وضعیت بد اقتصادی و معیشتی ناشی از ضعف مدیریت‌ها است.  باید از رشد شهری مثل زاهدان که از کمبود آب رنج می‌برد جلوگیری کرد؛ عدم دسترسی 30 درصد از جمعیت شهر زاهدان به آب شرب مناسب ناشی از رشد بی‌رویه جمعیت پیش از فراهم آوردن زیرساخت‌های کافی است. 

 

وی با تاکید بر اینکه بیکاری مهمترین عامل حاشیه‌نشینی مردم است، یادآور شد: وضعیت حاشیه‌نشین‌ها به مراتب بدتر از وضعیت روستاییان است؛ برنامه‌هایی هم که دولت برای ساماندهی آنها طراحی کرده زمان‌بر است و ضعف مدیریت شرایط حاشیه‌نشینان استان را بغرنج‌تر کرده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی