خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5153
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۰۹:۲۲
نماینده مردم چابهار:

ندای تشنگی مردم جنوب شرق کشور شنیده نمی‌شود/ پرپر شدن کودکان در سایه بی تدبیری وزارت نیرو

ندای تشنگی مردم جنوب شرق کشور شنیده نمی‌شود/ پرپر شدن کودکان در سایه بی تدبیری وزارت نیرو
معین الدین سعیدی گفت: متاسفانه این روزها شاهد هستیم که باز هم کودکان این سرزمین به دلیل بی تدبیری برخی مدیران نامدیر پر پر می شوند.

به گزارش اس بی پرس، معین الدین سعیدی، نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: علی رغم خدمات بی نظیر مقدم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سیستان و بلوچستان متاسفانه در حوزه آب نه مشکلات به قوت خود باقی است، بلکه دامنه‌های آن بیشتر و بیشتر می‌شود.

 

وی تصریح کرد: به گونه‌ای که شاخص دسترسی این منطقه به آب شرب بهداشتی حدود ۱۹ درصد است و  ۸۱ درصد مردم به صورت سقایی آبرسانی می شوند که این در شان مردم و نظام نیست که به دلیل بی تدبیری مدیران وزارت نیرو متاسفانه هنوز در حوزه آب چنین مشکلاتی را شاهد باشیم.

 

سعیدی ادامه داد: قانون برنامه ششم توسعه تسریع و وزارت نیرو را مکلف کرده که آب مورد نیاز نوار ساحلی جنوب را از طریق آب شیرین کن ها تأمین کند اما متاسفانه این موضوع هم اجرایی نشده و ندای تشنگی مردم شنیده نمی شود.

 

وی اذعان کرد: شرایط به گونه ای است که کودکان این سرزمین که به خاطر برداشت آب به هوتگ یا رودخانه مراجعه می‌کنند، گاهی دچار حادثه می شوند که امیدوارم تلنگر اساسی به مجموعه آب خورده باشد.

 

نماینده مردم چابهار تصریح کرد: وزیر نیرو تمهیدات خوبی را در نظر گرفته و پیگیری‌های در سطح وزارتخانه در حال انجام است، اما آنچه در عمل مشاهده می شود متاسفانه عمده پروژه های آبرسانی در استان نیمه کاره رها شده اند و از این جهت مردم گلایه مند هستند.

 

وی گفت: به عنوان نماینده مردم علاوه بر اینکه طرح سوال از وزیر کردم از تمام ظرفیت های قانونی که مجلس در اختیار نمایندگان قرار داده است، استفاده خواهم کرد تا به نوعی بالاخره فریاد تشنگی مردم شنیده شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : asrehamoon.ir

نظرات شما

capcha