خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5155
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۰:۳۳
در دیدار با سفیر افغانستان

پیگیری برای ارتقاء روابط تجاری ایران و افغانستان در زاهدان

پیگیری برای ارتقاء روابط تجاری ایران و افغانستان در زاهدان
در نشست استاندار سیستان و بلوچستان با سفیر افغانستان در زاهدان، راه های ارتقاء روابط تجاری و ترانزیتی بین دو کشور و رفع چالش های موجود در این مسیر، بررسی شد.

به گزارش اس بی پرس، استاندار روز گذشته در دیدار سفیر افغانستان در استانداری تحقق منافع متقابل را لازمه فعالیتهای مرزی ومراودات تجاری طرفین عنوان کرد.

 

موهبتی گفت در این جلسه تسهیلگری برای مراودات مرزی در میلک وهمچنین فعالیتهای ترانزیتی از طریق بندر چابهار مدنظر دو طرف قرار گرفته است.

 

وی افزود همچنین پیگیری لازم برای امکان سنجی در 24 ساعته شدن فعالیت گمرک مرز میلک، رعایت احترام متقابل و همچنین کاهش عوارض خودرویی، افزایش رفت وآمدها، تشدید نظارت برفعالیت شرکتهای باربری طرفین از دیگر موارد مورد تاکید در این دیدار بود.

 

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین در این جلسه  در صورت تضمین آن دولت برای تامین هزینهای طرف ایرانی ، آمادگی  استان برای تبدیل گندم ترانزیتی ارسالی به افعانستان به آرد، انتقال برق ،سوخت وسایر زیرساختهای مورد نیاز در استان زرنج و حتی سایر مناطق افغانستان  را اعلام کرد.

 دراین جلسه عبالغفور لیوال سفیر افغانستان در ایران هم طرح احراز وثبت هویت مهاجران افغانستان در ایران را یکی از اقدامهای افغانستان  برای بهبود روابط عنوان کرد.

 

وی ادامه داد توسعه زیرساختها ورفت وآمد کامیونهای افغانستانی در مرز میلک وهمچنین افزایش فعالیتهای تجاری وترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار از موارد مورد تاکید ودرخواست مسولان افغانستانی است.

 

در این جلسه همچنین سفیرافغانستان افزود در یک تا دوهفته آینده شاهد ارتقاء همکاری ها از مرز خواف خواهیم بود و مایلیم تا بدلیل مزایای تجاری سیستان وبلوچستان امکان توسعه فعالیتهای تجاری وترانزیتی مان  از طریق مرزهای سیستان وبلوچستان نیز افزایش یابد.

 

انتهای پیام/


download

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری زاهدان؛

عملیات اجرایی پنج زمین چمن مصنوعی در مناطق کم برخوردار زاهدان آغاز شد

شناسایی هزار و ۶۰۰ مراکز استخراج رمز‌ ارز

بیت کوین جای بورس را گرفت؟