خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5159
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۱:۴۵
روایتی تلخ از بی‌آبی در بلوچستان

چرا ۱۳۰۰ روستای سیستان وبلوچستان هنوز با تانکر‌ آبرسانی سیار می‌شود؟

چرا ۱۳۰۰ روستای سیستان وبلوچستان هنوز با تانکر‌ آبرسانی سیار می‌شود؟
غرق شدن " علی‌اکبر" در هوتگ دوباره داغ بی‌آبی در بلوچستان را تازه کرده است؛ علی‌اکبر، امیرحمزه و علی اصغر تنها قربانیان امسال بی‌آبی در استانی هستند که پایین‌ترین شاخص دسترسی به شبکه آب در کشور را دارد.

به گزارش اس.بی پرس، حوادث بی‌آبی حالا در بلوچستان رکورد شکسته است؛ "علی‌اکبر بشکار" 6 ساله اهل روستای «سند مراد» از توابع بخش مرکزی شهرستان دشتیاری بعدازظهر اول شهریورماه 99 هنگامی که به «هوتگ» رفته بود غرق شد و جان باخت.

 

تقریبا یک هفته پیش  21 مرداد 99  هم "امیرحمزه" هفت ساله اهل هوت گت بالا بازهم از توابع شهرستان دشتیاری هنگامی که برای برداشت آب کنار هوتگ رفته بود طعمه تمساح پوزه کوتاه ایرانی" گاندو" شد؛  20 فروردین ماه امسال هم "علی‌اصغر بهرا"  از روستای عارف آباد نوبندیان باز هم از دشتیاری در هوتگ غرق شد و جان باخت.

 

این‌ها شاخص‌ترین حوادث بی آبیِ امسال بلوچستان است درحالی که هنوز این چهره‌های قربانی بی‌آبی سال‌های گذشته از یاد‌ها نرفته است.

 

شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان می‌گوید:به هزار و 300 روستای فاقد شبکه این استان با 251 هزار نفر جمعیت با تانکرهای آبرسانی سیار آب می‌رساند؛ سهمیه هر نفر در این آبرسانی سیار روزانه 15 لیتر است.

 

این شرکت تاکید کرده منابع و تجهیزاتش برای آبرسانی سیار با تانکر به همه روستاهای فاقد شبکه آب کافی نیست و هزاران روستای فاقد در انتظار تخصیص تانکر و منابع برای آبرسانی سقایی و تانکری‌اند.  گزارش ویدئویی تسنیم در این باره از نظر می‌گذرد.

 


download

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha
[1399/06/06 - 02:58]
از خودتون بپرسید چند بار در این مدت کاریتون در این مورد گزارش تهیه کردید و با مسئولین تقاضای مصاحبه داشتید ؟ چند بار ؟