خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5168
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۰۹:۳۴
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هشدار داد

لزوم رعایت اصول بهداشتی در تجمعات و مراسم ماه محرم

لزوم رعایت اصول بهداشتی در تجمعات و مراسم ماه محرم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر رعایت اصول بهداشتی در تجمعات و مراسم ماه محرم تاکید کرد و گفت: همه مدافعان سلامت در تعطیلات پیش رو در آماده باش هستند.

به گزارش اس.بی پرس،  سید محمد هاشمی شهری ضمن تقدیر از همه مردم استان که ماسک زدن و فاصله گذاری اجتماعی را جدی گرفته اند، اظهار کرد: حدود 2 هفته است که شیب کرونا در استان نزولی است و باید همه ما و مردم عزیز به این امر واقف باشیم که این پایان کار نیست و هر آن با عدم رعایت فاصله گذاری و شرکت در تجمعات احتمال تشدید موج بیماری وجود دارد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت:  بیش از 100 نفر از بازرسان سلامت محیط بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مساجد و اماکن عزا داری سید و سالار شهیدان نظارت می کنند و از همه مردم دعوت می کنیم در صورت حضور در مراسم عزاداری فاصله گذاری اجتماعی و زدن  ماسک را جدی بگیرند.

 

وی با اشاره به حضور داوطلبان سلامت تولید کننده شیلد بهداشتی و درمانی  در برنامه لبیک یا حسین اظهار داشت: یکی از نقاط قوت ما در حوزه سلامت استفاده از ظرفیت داوطلبان سلامتی است که بصورت خودجوش در برنامه های سلامت مشارکت دارند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: این عزیزان علاوه بر مشارکت در آموزش و بیماریابی کرونا با حمایت دانشگاه در کارگاهی در حوزه معاونت بهداشتی تا کنون بیش از 2 هزار شیلد بهداشتی و درمانی را تهیه و 50 هزار ماسک را بسته بندی کرده‌اند.

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha