خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5197
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۰:۲۹
رییس دانشگاه علوم پزشکی خبرداد؛

کمبود 3 هزار پرستار در سیستان و بلوچستان

کمبود 3 هزار پرستار در سیستان و بلوچستان
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: برای جبران کمبود نیرو در مراکز درمانی سیستان و بلوچستان به بیش از ۳ هزار نیروی پرستار نیارمندیم.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمد هاشمی شهری اظهار کرد: دو بیمارستان زاهدان و سراوان در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید و همچنین برای جبران کمبود نیرو در مراکز درمانی استان به بیش از ۳ هزار نیروی پرستار نیارمندیم.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه سیستان و بلوچستان دروازه سلامت کشور است اظهار کرد: قاچاق سوخت و حوادث ترافیکی وحشتناک ناشی از  تردد در صدی ار اتباع بیگانه در جاده های استان بار بزرگی بر دوش نظام سلامت استان می گذارد  که همکاران ما در بیمارستانها خدمات یکسان و برابری به بیماران ارائه می دهند.

 

وی  ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون ۷۰ هزار نفر از اتباعی که بصورت غیر قانونی وارد کشور شده بودند خدمات سلامت را دریافت کردند و به کشورشان برگشت داده شدند و ۳۴۰ نفر ار آنان به علت تشدید  بیماریهای  واگیر و عفونی  در بیمارستانهای استان  بستری شدند و به آنان خدمات رایگان ارائه دادیم.

 

این مسؤول با اشاره به توسعه سلامت در استان به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی  افزود: تعداد تخت های بیمارستانهای ما از اول انقلاب ۵ برابر شده و جمعیت ما دو برابر شده است  و برای ارائه خدمات مطلوب و  رسیدن به متوسط کشوری به منابع انسانی ماندگار نیار مندیم چون ۵۰ درصد چارت های سازمانی حوزه های سلامت استان خالی است.

 

وی با اشاره به اینکه مدافعان سلامت در استان با بحرانهای مختلف دست و پنجه نرم می کنندیاد آور شد:  سال ۹۸ را با تب کنگو و آنفلو آنزا شروع کردیم و اسفندماه درگیر کرونا شدیم و  در حال حاضر نیز در گیر بحران کرونا هستیم که با تلاش خوب مدافعان سلامت روند نزولی بیماری را در استان داریم.

 

هاشمی شهری گفت: در بحران آنفلو آنزا در طی ۴۰ روز بیش از ۳۷ هزار نفر به بیمارستان بوعلی زاهدان مراجعه کردند و خدمات بستری و سرپایی دریافت نمودند و ۱۵۰۰ نفر نیز در بیمارستان بستری گردیدند.

 

وی افزود: بحران کرونا را با وجود موج شدید بیمای در استان و ورود و خروج مسافرین در ایام تعطیلات با مشارکت مردم و مسئولین و مدافعان سلامت  کنترل کردیم ودرحال حاضر شاهد شیب  نزولی بیماری در استان هستیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha