خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5213
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۴:۱۵
امامدادی خبر داد؛

جزئیات ثبت نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

جزئیات ثبت نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی
دبیر ستاد ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی وزارت کار درباره جزئیات ثبت نام در سامانه طرح ملی مشاغل خانگی توضیحاتی داد.

به گزارش اس.بی پرس، امامدادی دبیر ستاد ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی ابتدا در ۹ استان به صورت پایلوت طی ۲ سال گذشته اجرا شده است.

 

او با بیان اینکه با توجه به نتایج خوب آن مقرر شد این طرح در ۳۱ استان کشور اجرا شود، گفت: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سه مرحله شناسایی مزیت و فرصت‌ها، توانمندسازی و اتصال به بازار تعریف شده است.

 

دبیر ستاد ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی وزارت کار افزود: از پنجشنبه هفته گذشته (ششم شهریور ماه) به مدت یک ماه طی فراخوان اعلام شده از علاقه‌مندان درخواست شد تا برای مشارکت به سامانه ihp.ir مراجعه کنند.

 

او با بیان اینکه جهاد دانشگاهی ظرفیت پیاده سازی این طرح را دارد، ادامه داد: بعد از ثبت نام، جهاد دانشگاهی مشاوره‌ها و هدایت‌های شغلی را آغاز می‌کند.

 

امامدادی تصریح کرد: در این مرحله ۵۴ هزار و ۳۰۰ نفر در ۳۱ استان کشور مدنظر قرار گرفته‌اند، اما تعدادی نیز به صورت زیرمجموعه به این افراد اضافه خواهند شد.

 

او با بیان اینکه در مرحله قبل ۲۰ هزار نفر مورد هدف گذاری قرار گرفتند، گفت: تا پایان شهریور مرحله قبل اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به صورت ۱۰۰ درصدی محقق خواهد شد.

 

دبیر ستاد ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی وزارت کار درباره رسته‌های تحت پوشش طرح ملی توسعه مشاغل خانگی گفت: صنایع دستی، صنایع تبدیلی و تکمیلی وابسته به جهاد کشاورزی، مشاغل فرهنگی و هنری، خدمات و... جزء رسته‌های تعیین شده هستند.

 

او ادامه داد: در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی رشته‌های شغلی‌ای مدنظر هستند که درآمدزایی بیشتری داشته باشند و متناسب با مزیت هر استان تعیین شوند.

 

امامدادی گفت: متقاضیان مشاغل خانگی که دنبال دریافت تسهیلات هستند باید در سایت وزارت کار ثبت نام کنند.

 

او با بیان اینکه وزارت کار مکلف است نیازسنجی‌های لازم را از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای انجام و آموزش‌های لازم را ارائه دهد، افزود: افرادی که احساس می‌کنند مهارت و توانایی خاصی ندارند می‌توانند با مراجعه به سایت جهاد دانشگاهی مهارت‌های مورد نظر خود را کسب کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد

تکرار گفته‌های بی‌اساس علیه ایران

پمپئو: ظرف یک هفته آینده مکانیسم ماشه فعال می‌شود