خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5217
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۸:۰۶
مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی:

پسته سیستان و بلوچستان به بازار آمد

پسته سیستان و بلوچستان به بازار آمد
مدیرباغبانی سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برداشت پسته از سطح هفت هزار و ۳۲۶ هکتار از باغات این استان آغاز و تا مهر ماه ادامه دارد.

به گزارش اس.بی پرس، اردشیر شهرکی اظهار داشت: بیش‌از ۱۲ هزار هکتار از سطح باغات سیستان و بلوچستان به کشت پسته اختصاص دارد که هفت هزار و ۳۲۶ هکتار آن بارور و بقیه غیربارور است.

 

وی ادامه داد: کله قوچی، اوحدی، اکبری، بادامی و احمد آقایی عمده ارقام کشت پسته در سیستان و بلوچستان هستند که در شهرستان‌های خاش و زاهدان کشت می‌شوند.

 

مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه از هر هکتار سطح باغات پسته استان یکهزار و ۵۵۰ کیلوگرم محصول برداشت می‌شود افزود: تا پایان مهر بیش‌از ۱۱ هزار تن از این محصول برداشت و روانه بازار مصرف خواهد شد.

 

وی با اشاره به کیفیت پسته تولیدی سیستان و بلوچستان گفت: پسته تولیدی این استان به دلیل شرایط بسیار مطلوب آب و هوایی منطقه و استفاده کم از سم و کود از کیفیت بالایی برخوردار است به طوری که می‌توان از آن به عنوان محصول ارگانیک نام برد.

 

شهرکی گفت: با توجه به قیمت خوب پسته اصلاح، احیا و احداث باغات جدید این محصول در سیستان و بلوچستان در دستور کار قرار دارد به طوریکه از سال گذشته تاکنون یکهزار و ۸۶۹ هکتار به سطح باغات پسته استان افزوده شده است.

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی