خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5226
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۰:۲۹
نماینده مجلس مردم زاهدان؛

وزارت نیرو هرچه زودتر برنامه‌اش را برای رفع مشکل کمبود آب سیستان و بلوچستان اعلام کند

 وزارت نیرو هرچه زودتر برنامه‌اش را برای رفع مشکل کمبود آب سیستان و بلوچستان اعلام کند
فداحسین مالکی گفت: وزارت نیرو حرف آخر را برای رفع مشکل کمبود آب در سیستان و بلوچستان نمی زند که این قابل پذیرش نیست.

به گزارش اس.بی پرس، فداحسین مالکی، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با وجود این که دستگاه های آب شیرین کن در زاهدان اضافه شده است، همچنان شاهد قطعی آب در این کلان شهر هستیم که باید این مشکل برطرف شود.
 

وی با تاکید بر این که معضل بی آبی در سیستان و بلوچستان و به تبع آن زاهدان کماکان وجود دارد، ادامه داد: در این راستا جلسات متعددی با مسئولان کشوری برگزار شده است، در استان همه بنا داریم با همکاری هم اقدام هایی انجام دهیم تا این مشکلات پایان یابد.
 

به گفته عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، موضوع و دغدغه کمبود آب در اغلب شهرهای سیستان و بلوچستان از چابهار تا زابل وجود دارد که برای رفع آن انتقال آب از دریای عمان باید به صورت جدی دنبال شود.
 

وی تصریح کرد: این طرح حیاتی از سال ها قبل مورد بحث قرار گرفته، اما ورود به آن خیلی جدی نبوده است که باید فعال شود تا شاهد تحقق آن و پایداری شرایط باشیم.
 

مالکی اضافه کرد: وزارت نیرو در خصوص چاه های ژرف در منطقه سیستان هم پاسخ مشخصی به مردم نمی دهد که آیا این مهم عملی می شود یا خیر، یک بار اردکانیان اعلام کرده بود که این پروژه هزینه بر است، در حالی که خط انتقال آب از دریای عمان هم هزینه بر خواهد بود.
 

وی گفت: چگونه می شود که این وزارتخانه اعلام می کند که می خواهد برای برخی استان های کشور از دریای عمان، آن هم به فاصله 2 برابر این دریا به شمالی ترین نقطه سیستان و بلوچستان خط انتقال آب بکشد؟ در حالی که هزینه آن چندین برابر است.
 

نماینده زاهدان اذعان کرد: وزارت نیرو برنامه دارد که با انتقال 2 هزار کیلومتر لوله از دریای عمان تا دیگر استان ها، مشکل آن ها را رفع کند، این در حالی است که در سیستان و بلوچستان فاصله این دریا تا دورترین نقطه استان بین 700 تا 800 کیلومتر است.
 

وی تصریح کرد: این موضوع قابل پذیرش نیست و در دستور کار جدی ما قرار دارد که به نتیجه برسد و وزارت نیرو به عنوان متولی حرف آخر و برنامه‌اش را برای رفع مشکل کمبود آب این استان پهناور اعلام کند.
 

 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha