خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5231
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۱:۱۹
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان :

احداث بلندترین و پیشرفته‌ترین برج کنترل بنادر کشور در چابهار

احداث بلندترین و پیشرفته‌ترین برج کنترل بنادر کشور در چابهار
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: احداث برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار به عنوان بلندترین و پیشرفته‌ترین برج کنترل بنادر کشور ۴۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تلاش داریم دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

به گزارش اس.بی پرس، بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بلندترین و پیشرفته‌ترین برج کنترل بنادر کشور در چابهار در حال احداث است، اظهار داشت: پروژه احداث برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار علاوه بر مزایایی عملیاتی نماد گردشگری دریایی است چرا که ایده طرح آن برگرفته از گرافیک برخورد امواج به صخره‌هاست و به نحوی طراحی شده که حس زیباشناختی انسان را ترغیب می‌کند.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: این سازه استراتژیک با اعتبار اولیه ۲۸ میلیارد تومان و مجموع اعتبار ۳۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان با پیشرفت فیزیکی ۴۸ درصدی و سه درصد جلوتر از برنامه زمانبندی در حال اجرا است.

 

او با بیان اینکه برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار زمینه اشتغال‌زایی مستقیم ۵۰ نفر را فراهم می‌کند، افزود: مساحت تقریبی سایت پروژه سه هزار و ۱۰۰ مترمربع و مساحت بنای پروژه یک هزار و ۵۰۰ مترمربع است و جانمایی آن در بندر «شهید کلانتری» چابهار قرار دارد.

 

آقایی با تاکید بر اینکه تلاش داریم برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد، اظهار داشت: ایجاد دید کامل به محوطه‌های بندری بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری، مسیر آبراه، دهانه موج شکن، لنگرگاه و فعالیت ادوات و تجهیزات بندری و همچنین استقرار برج مراقبت دریایی VTS، مرکز جست و جو و نجات دریایی (MRCC) و فضا‌های عملیاتی و افزایش ضریب ایمنی بندر چابهار در راستای اهداف پدافند غیرعامل اهداف اصلی احداث این برج کنترل ترافیک دریایی است.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی