خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5233
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۱:۵۴
​رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

تخصیص 100 درصدی اعتبارات توسعه منطقه ساحلی مکران تا پایان سال

 تخصیص 100 درصدی اعتبارات توسعه منطقه ساحلی مکران تا پایان سال
مهرداد عرب اول گفت: از ابتدای امسال 50 درصد اعتبارات ابلاغی به سیستان و بلوچستان از محل توسعه منطقه ساحلی مکران تحقق پیدا کرده است که تا پایان سال 100 درصد آن تخصیص می یابد.

به گزارش اس.بی پرس، مهرداد عرب اول، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: ردیفی در قانون بودجه داریم تحت عنوان ایجاد زیرساخت های توسعه منطقه ساحلی مکران که برای ما بسیار حائز اهمیت است که تخصیص آن هفته گذشته به استان ابلاغ شد.
 

وی ادامه داد: در این خصوص 183 میلیارد تومان به سیستان و بلوچستان ابلاغ شده، اما سهم استان از این ردیف 278 میلیارد تومان است و مابه التفاوت آن مستقیم به وزارتخانه هایی که در منطقه مکران پروژه داشتند، ابلاغ شده است.
 

 

این مقام مسئول اضافه کرد: 50 درصد اعتبار ابلاغی به استان در این راستا تخصیص پیدا کرده و جزو ردیف هایی است که به طور معمول تا انتهای سال 100 درصد آن محقق می شود.
 

 

وی با بیان این که امسال شرایط بودجه ای کشور انقباضی تر بوده است، افزود: با این وجود برای سیستان و بلوچستان وضعیت بسیار خوب و مطلوبی داشتیم و تخصیص اعتبارات در پنج ماه اول امسال بی نظیر بوده است.
 

 

عرب اول گفت: سیستان و بلوچستان در اعتبارات جدول 1-10 که مربوط به 31 استان است، رتبه دوم را در کشور دارد، در این جدول حدود 26 هزار میلیارد تومان اعتبار مصوب شده که 2 هزار و پنجاه و پنج میلیارد تومان معادل 7.5 درصد سهم این استان است.
 

 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha