خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5235
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۲:۱۳
خبری خوش برای مردم سیستان و بلوچستان؛

پرونده گازرسانی به زاهدان امسال بسته می‌شود

پرونده گازرسانی به زاهدان امسال بسته می‌شود
مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان گفت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته امسال پرونده گازرسانی به شهر زاهدان بسته می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، رضا پنجابی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات شرکت گاز سیستان و بلوچستان برگزار شد اظهار داشت: گاز رسانی به استان از سال 1389 با ورود به شهرستان ایرانشهر آغاز شده ‌که بعد از آن شهرها، روستاها و صنایع مختلف را در برگرفته است.

 

مدیر عامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان ادامه داد: در حال حاضر خط انتقال گاز از ایرانشهر به خاش، میرجاوه در حال انجام است همچنین برای خط انتقال گاز ایرانشهر به چابهار در 3فاز و 4 قطعه کار در حال انجام است.

 

وی درباره اجرای خطوط انتقال گاز به استان گفت:  در حال حاضر خط زاهدان تا دو راهی دشتک با 74 درصد پیشرفت، دو راهی دشتک- زابل با 26 درصد پیشرفت،  ایرانشهر به چابهار قطعه اول 21 درصد قطعه دوم 13 درصد، قطعه سوم 65 درصد و قطعه چهارم با 22 درصد پیشرفت در حال اجرا است.

 

وی بیان کرد: با توجه به اینکه استان سیستان و بلوچستان پهناورترین استان کشور است گاز رسانی به استان با ورود خط هفتم سراسری به طول 902 کیلومتر از عسلویه آغاز شده و در ادامه گاز رسانی در چهار محور مرکز استان، شهرهای شمالی، شهرهای شرقی و شهرهای جنوبی برنامه ریزی شده است.

 

وی افزود: در حال حاضر بیش از 1200 کیلومتر شبکه گازرسانی در کلان شهر زاهدان کار شده که براساس پیش بینی‌ها گاز رسانی به همه نقاط سیستان و بلوچستان تقریبا تا 2 سال اینده به پایان خواهد رسید.

 

پنجابی خاطرنشان کرد: در بخش روستایی 7 روستا در حال حاضر گاز دار هستند همچنین در 20 روستا عملیات اجرایی شبکه انجام و در مرحله آماده سازی شبکه است.

 

وی گازرسانی به سیمان خاش، پیمانسپاری گاز رسانی به شهر ایرنوگان، خاش، نوک آباد، میرجاوه و فاز 2 و 3 گاز رسانی به زابل و ... را از جمله اقدامات گاز رسانی در سال 99 بیان کرد.

 

وی با اشاره به شرایط کرونایی موجود در استان و وقفه ای در انجام پروژه گاز رسانی به استان صورت گرفته است تصریح کرد: با برنامه ریزی که انجام شد توانستیم با استفاده از ظرفیت‌های استان پروژه گاز رسانی را با استفاده از پروتکل‌های بهداشتی پیش ببریم.

 

مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان ادامه داد: در حال حاضر 160 کیلومتر شبکه در زابل کار شده است که شبکه گذاری به شهرهای حوزه سیستان نیز در سال جاری اجرایی خواهد شد.

 

وی در مورد گاز رسانی به شهرستان خاش در شمال استان نیز گفت: کار شبکه گذاری در این شهرستان با کمک استان فارس انجام شده که امیدواریم مردم این شهرستان در سال جاری از نعمت گاز بهره مند شوند.

 

پنجابی عنوان کرد: در حوزه شهرستان ایرانشهر شبکه گازرسانی کامل شده و تنها در حال توسعه شبکه هستیم همچنین گاز رسانی به 3 محور صنعتی زاهدان نیز آغاز شده است.

 

به گفته وی 36 میلیون متر مکعب گاز در سیستان و بلوچستان جایگزین فراورده نفتی می‌شود که در این راستا تاکنون‌ 250 میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف فراورده های نفتی انجام شده است.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر 80 درصد نیروهایی که در پروژه گاز رسانی به استان کمک میکنند نیروهای بومی استان هستند که طبق توافق نامه جهاد دانشگاهی استان با شرکت گاز کار آموزش به این افراد انجام شده است.

 

 

انتهای پیام/‌

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha