خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5260
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۱:۱۴
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان:

۳۷ مجتمع رفاهی بین راهی در سیستان و بلوچستان ساخته‌ می‌شود

۳۷ مجتمع رفاهی بین راهی در سیستان و بلوچستان ساخته‌ می‌شود
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: ۳۷ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در مسیرهای ارتباطی این استان به منظور رفاه حال مسافران و کاربران جاده در دست ساخت است.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد اظهارداشت: مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی در فراهم کردن آسایش و رفاه بیشتر رانندگان و مسافران از طریق ارائه خدمات متمرکز و مناسب، دسترسی سریع کاربران جاده‌ای به خدمات موردنیاز و کاهش میزان سوانح رانندگی و افزایش ضریب ایمنی جاده‌ها نقش بسزایی دارد.

 

وی فراهم شدن زمینه اشتغال و افزایش سرمایه‌گذاری در استان را از دیگر مزایای ایجاد مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی عنوان کرد و گفت: این مجتمع‌ها با دارا بودن امکاناتی نظیر جایگاه سوخت، رستوران، غرفه‌های تجاری، نمازخانه و سرویس بهداشتی به کاربران جاده‌ای خدمات ارائه می‌دهند.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان اظهارداشت: با توجه به وسعت و فاصله زیاد بین مراکز جمعیتی استان تاکنون ۲۲ مجتمع خدمات بین راهی در محدوده تحت پوشش این اداره‌کل راه‌اندازی شده است.

 

کرد رتبه سیستان و بلوچستان از نظر تعداد مجتمع‌های بین راهی را در کشور ۱۲ ذکر کرد و گفت: با توجه به اینکه این استان از نظر شاخص تعداد مجتمع به ازای هر یکهزار کیلومتر راه برون شهری در رتبه ۲۸ کشوری قرار دارد، حمایت از راه‌اندازی این مجتمع‌ها در اولویت این اداره کل قرار دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سالجاری تعداد هفت مجتمع خدمات رفاهی، یک تیرپارک، یک شهرک حمل و نقل و یک پایانه بار در حوزه تحت پوشش اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری می‌رسد و به مردم استان خدمات رسانی می‌کنند.

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha