خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5272
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۶:۴۰
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

سیستان و بلوچستان مقصد بعدی سفر رئیس مجلس باشد

سیستان و بلوچستان مقصد بعدی سفر رئیس مجلس باشد
نماینده ایرانشهر با اشاره به سفر اخیر رئیس مجلس یازدهم به خوزستان و بررسی میدانی مشکلات این استان گفت: از همان ابتدا و پیش از مراسم تحلیف در دیدارهایی که نمایندگان سیستان و بلوچستان با محمد باقر قالیباف داشتند به جد پیگیر نگاه ویژه مجلس یازدهم به این استان بودیم.

به گزارش اس.بی پرس، عبدالناصر درخشان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با آغاز سفرهای استانی رئیس مجلس توقع داریم سیستان و بلوچستان ویژه دیده شود و این نگاه مجموعه نمایندگان استان است و انتظار داریم با توجه به عمق محرومیت در سیستان و بلوچستان سفر بعدی رئیس مجلس به استان ما باشد.

 

نماینده ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار و آهوران اظهار کرد: نمایندگان در مجلس در مورد محرومیت و نبود امکانات در حوزه های انتخابیه صحبت می کنند که فقط در حد حرف است، بسیاری از نمایندگان موارد مختلفی را یادآور می شوند، اما اگر نمایندگان و رئیس مجلس به استان ها و به ویژه سیستان و بلوچستان سفر کنند محرومیت استان را از نزدیک می بینند و به صحت گفته های ما پی می برند.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز عده ای از نمایندگان کشور به چابهار می آیند و فردا به ایرانشهر می روند که می تواند مقدمه ای برای سفر رئیس مجلس به سیستان و بلوچستان و حضور او در همه حوزه های انتخابیه باشد.

 

وی بیان کرد: تقریبا 20 روز پیش به همراه اعضای شورای تامین سیستان و بلوچستان با رئیس مجلس دیدار داشتیم که از وی خواسته شد به این استان سفر کند و قالیباف نیز اعلام کرد همه معضلات، چالش ها و پروژه های خاصی که در هر حوزه انتخابیه است احصا کنیم تا رئیس مجلس از نزدیک آن ها را بررسی و با دولت در میان بگذارد تا مشکلات کمتر شود.

 

درخشان اظهار کرد: حضور نمایندگان، رئیس مجلس و دیگر مسئولان ارشد در مناطق مختلف کشور سبب می شود با مشکلات نقاط محروم آشنا شوند و مدیریت پشت میزی رها شود.

 

به گفته این مقام مسئول، این اقدام قالیباف نشان می دهد که مجلس یازدهم با رویکرد انقلابی و جهادی عمل می کند و از همان ابتدای کار این موضوع میان نمایندگان جوان و انقلابی مجلس مطرح شد که باید ابتکار عمل را در دست بگیریم.

 

وی ادامه داد: خیلی از موضوعات از طریق دولت منعکس می شد که کفایت نمی کرد و نمایندگان باید با حوزه های انتخابیه مختلف آشنا باشند و از نزدیک مشکلات را ببینند تا بتوانند تصمیمات بهتری اخذ کنند و می توان گفت حضور رئیس مجلس در یک حوزه انتخابیه و کل کشور پیامدهای خوبی دارد.

 

نماینده ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار و آهوران بیان کرد: این که عنوان شود مجلس باید به کار قانون گذاری خود بپردازد درست نیست، بخشی از کار مجلس قانون گذاری بوده و کار اصلی آن نظارت است که آیا پروژه هایی که دولت باید انجام می داد به انتها رسیده و اگر نه دلیل آن چیست.

 

 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha