خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5273
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۶:۵۵
به منظور بهبود شاخص ها؛

‌هدیه شهردای مشهد ‌به مردم دشتیاری / مدرسه چهار کلاسه در روستای «کلانی» احداث می‌شود‌

‌هدیه شهردای مشهد ‌به مردم دشتیاری / مدرسه چهار کلاسه در روستای «کلانی» احداث می‌شود‌
شهرداری مشهد مقدس در راستای عمل به مسولیت‌های اجتماعی‌اش یک مدرسه چهار کلاسه به شهرستان تازه تاسیس دشتیاری در سیستان وبلوچستان اهدا کرد.

به گزارش اس.بی پرس، وزارت آموزش و پرورش می‌گوید سیستان و بلوچستان پایین‌ترین شاخصه‌های توسعه‌ای آموزش از جمله در سرانه فضای آموزشی را دارد؛ میانگین سرانه فضای آموزش در بین 31 استان ایران 5 متر است و در سیستان و بلوچستان 3 متر و برخی شهرستان‌های آن کمتر از 2 متر است.

 

سرانه فضای آموزش در شهرستان تازه تاسیس دشتیاری کمتر از 1 متر است؛ در سال‌های اخیر مدارس زیادی در این شهرستان به ویژه به کمک و همت خیران ایجاد شده است اما هنوز با شاخص‌های میانگین تفاوت‌های فاحش دارد.

 

فرماندار دشتیاری می‌گوید: این عمل شهرداری مشهد عملی قابل تقدیر است که انتظار داریم تمام کلان‌شهر‌ها الگوگیری کنند؛ اگر هر شهرداری مدرسه‌ای برای دشتیاری بسازد، قطعا شاهد توسعه‌ی تحولی در دشتیاری خواهیم بود.

 

عادل عفتی می‌افزاید: هم‌چنین در راستای کمک به سیل‌زدگان سیل دی‌ماه 98 جنوب بلوچستان و به منظور تامین زیرساخت‌های اساسی این منطقه محروم کشور، شهرداری شهر مقدس مشهد تامین یک‌ دستگاه "بکهو لودرمدل TBL450 4WD" دومحور را به این فرمانداری را تقبل کرده است که به‌زودی تحویل فرمانداری دشتیاری می‌شود.

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی؛

تصادف در زاهدان چهار کشته برجا گذاشت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت