خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5281
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۰:۰۴
در نشست فرماندار زهک با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان مطرح شد؛

شناسایی کالاهای صادراتی به افغانستان راهی برای توسعه صنعتی سیستان و بلوچستان

شناسایی کالاهای صادراتی به افغانستان راهی برای توسعه صنعتی سیستان و بلوچستان
فرماندار شهرستان زهک با تأکید بر اینکه، برای توسعه صنعتی سیستان و بلوچستان باید از الگوی کلیه کالاهای صادراتی به افغانستان استفاده شود، گفت: روزانه تعداد زیادی کامیون حاوی اقلام موردنیاز افغان‌ها از مرز میلک عبور می‌کند که با بررسی دقیق نوع کالا و میزان صادرات، می‌توان الگوی توسعه صنعتی استان سیستان و بلوچستان و منطقه زهک به‌عنوان یک نقطه مرزی را بر اساس آن برنامه‌ریزی کرد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، مهندس غلامرضا اربابی صبح امروز چهارشنبه ١٢شهریورماه در نشست با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: افغانستان علی‌رغم پیشینه قوی در بازرگانی و تجارت، کشوری قوی به لحاظ صنعتی نیست و بیشتر مصرف‌کننده محسوب می‌شود، بنابراین این ظرفیت بسیار گسترده‌ای را برای استان سیستان و بلوچستان چنانچه از آن استفاده شود فراهم می‌کند.

 

فرماندار زهک گفت: باید از ظرفیت کالاهای صادراتی به افغانستان برای توسعه صنعتی منطقه الگوبرداری شود.

 

مهندس اربابی گفت: برای توسعه صنعتی سیستان و بلوچستان باید از الگوی کلیه کالاهای صادراتی به افغانستان استفاده شود.

 

فرماندار با تأکید بر اینکه، برای توسعه صنعتی سیستان و بلوچستان باید از الگوی کلیه کالاهای صادراتی به افغانستان استفاده شود، گفت: روزانه تعداد زیادی کامیون حاوی اقلام موردنیاز افغان‌ها از مرز میلک عبور می‌کند که با بررسی دقیق نوع کالا و میزان صادرات، می‌توان الگوی توسعه صنعتی استان سیستان و بلوچستان و منطقه زهک به‌عنوان یک نقطه مرزی را بر اساس آن برنامه‌ریزی کرد.

 

مهندس اربابی با بیان اینکه با توسعه صنعتی این منطقه قطعاً شاهد امنیت پایدار به‌عنوان یکی دیگر از مؤلفه‌های توسعه خواهد بود، تصریح کرد: ایجاد و توسعه کارگاه‌های کوچک با توجه به میزان پویایی و تحرک و ایجاد اشتغال پایدار در ناحیه صنعتی زهک از ضرورت‌های این منطقه به شمار می‌رود.

 

وی افزود: علاوه بر این باید در نظر داشت مشوق‌های لازم را برای سرمایه‌گذار واقعی، فراهم شود و در این راستا با افرادی که سرمایه‌گذار و کارآفرین واقعی نیستند نیز قاطعانه برخورد کرد و از این مجرا از هدر رفت بیت‌المال نیز جلوگیری به عمل آورد.

 

در ادامه مهندس علیرضا راشکی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در ناحیه صنعتی زهک چهار برنامه اساسی در دستور کار این شرکت قرار دارد، اظهار داشت: طرح توسعه ناحیه صنعتی زهک با توجه به ظرفیت‌های موجود در منطقه از مهم‌ترین برنامه‌های این شرکت محسوب می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: تدوین اطلس ظرفیت‌ها و سرمایه‌گذاری در منطقه زهک از دیگر برنامه‌هایی است که پیشنهاد می‌شود فرمانداری زهک آن را انجام دهد که میزان انحراف در نوع سرمایه‌گذاری‌ها در منطقه کاهش چشمگیری پیدا کند.

 

رئیس هیئت‌مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان یادآور شد: در گام بعدی بررسی و احصای مشکلات واحدهای تولیدی و طرح در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مستقر در ناحیه صنعتی از دیگر برنامه‌ها به شمار می‌رود.

 

مهندس راشکی خاطرنشان کرد: دعوت از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان بر اساس ظرفیت‌های منطقه زهک از دیگر برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد اما همراهی و کمک کلیه دستگاه‌های اجرایی متولی و تأثیرگذار را می‌طلبد.


وی بیان کرد: ناحیه صنعتی زهک با گستره 10 هکتار و فاز عملیاتی 10 هکتار در شرق شهرستان زهک در فاصله یک کیلومتری واقع‌شده است و از امکانات زیر بنایی مطلوبی نیز برخوردار است.

 


گزارش از زهرا ابراهیم کوهی خبرنگار اس.بی پرس در زهک
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری زاهدان؛

عملیات اجرایی پنج زمین چمن مصنوعی در مناطق کم برخوردار زاهدان آغاز شد

شناسایی هزار و ۶۰۰ مراکز استخراج رمز‌ ارز

بیت کوین جای بورس را گرفت؟