خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5286
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۸:۵۱
مجید رشیدی؛

برگزاری اولین همایش نانوفوتونیک ایران 1399 در دانشگاه سیستان و بلوچستان

برگزاری اولین همایش نانوفوتونیک ایران 1399 در دانشگاه سیستان و بلوچستان
دبیر اجرایی همایش نانوفوتونیک ایران گفت: همایش نانوفوتونیک ایران با همکاری انجمن اپتیک و فوتونیک ایران آبان ماه امسال برای اولین بار در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، مجید رشیدی اظهار کرد: همایش نانوفوتونیک ایران یکم و دوم آبان ماه امسال در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

 

دبیر اجرایی همایش نانوفوتونیک ایران 1399 افزود: پذیرش مقالات از یکم مرداد ماه امسال آغاز و تا 10 شهریور ماه ادامه داشته است.

 

وی بیان کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و اهمیت رعایت موازین بهداشتی، این همایش به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

 

رشیدی ادامه داد: محصولات نانوفوتونیک، به علت کاربردهای مختلف در حوزه ­های صنعتی و پزشکی-بهداشتی مورد توجه هستند، برخلاف تحقیقات متنوع و متعددی که در دانشگاه­ ها و پژوهشکده­ های کشور در این خصوص به عمل می­ آید، تعداد بسیار اندکی به کاربرد و تجاری­ سازی منجر می­ شود.

 

وی افزود: بنا براین است تا در برنامه جنبی همایش نانوفوتونیک ایران 1399، آشنایی با فرصت­ ها و چالش­ های موجود در تجاری­ سازی و کاربردی کردن پژوهش­ های بنیادی در این حوزه­ ی پرکاربرد پرداخته شود.

 

دبیر اجرایی همایش نانوفوتونیک ایران 1399 گفت: به همین جهت با همکاری ستاد توسعه فناوری فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت وابسته به معاونت علمی ریاست جمهوری و همچنین پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، نشستی جهت آشنایی با فرصت­ ها و چالش­ های موجود در این خصوص برگزار خواهد شد.

 

وی اضافه کرد: از همه پژوهشگران از جمله اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و همچنین شرکت های دانش بنیان جهت شرکت در این نشست دعوت به عمل می­ آید.

 

رشیدی افزود: شرکت در این همایش برای عموم آزاد است و میتوانند با مراجعه به سایت به آدرس  http://seminars.usb.ac.ir/inpho/fa-ir/default.aspx  جهت شرکت در همایش ثبت نام کنند.

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

درصفحه توییتر مقام معظم رهبری؛

انتقام قطعی است

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد