خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5301
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۹:۴۷
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای:

کرونا تردد خودرو‌ها در محور‌های مواصلاتی سیستان و بلوچستان را ۲۸ درصد کاهش داد

کرونا تردد خودرو‌ها در محور‌های مواصلاتی سیستان و بلوچستان را ۲۸ درصد کاهش داد
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از کاهش ۲۸ درصدی تردد خودرو‌ها در محور‌های مواصلاتی استان در پنج ماهه اول امسال تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه درحال حاضر ۸۰ دستگاه تردد شمارآنلاین در محور‌های مواصلاتی استان نصب شده است، اظهار داشت: در این مدت ۱۶ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۹۶۹ تردد در محور‌های مواصلاتی استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۲۲ میلیون و ۸۷۶ هزار و ۵۲۱ تردد، کاهش ۲۸ درصدی نشان می‌دهد.

 

او  تاکید کرد: با توجه به ضرورت همراهی مردم در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، کماکان بر پرهیز از تردد‌های غیر ضروری و ماندن در خانه جهت قطع زنجیره انتقال تأکید می‌شود.

 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بیشترین تردد ثبت شده وسائط نقلیه در پنج ماهه سال جاری در محور‌های ایرانشهر – بمپور و زابل – هیرمند گزارش شده است، افزود: دستگاه‌های تردد شمار در محور‌های مواصلاتی سیستان و بلوچستان اطلاعات مربوط به سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و رعایت نشدن فاصله طولی وسایل نقلیه عبوری را ثبت می‌کنند.

 

کرد افزود: سرعت متوسط تردد در محور‌های استان در پنج ماهه سال جاری ۸۱ کیلومتر در ساعت بوده است که نسبت مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشته است.

 

او پیگیری راه اندازی ۵۱ سامانه ثبت تخلف عبور و مرور را از مهمترین برنامه‌های سال جاری برای افزایش ایمنی تردد در محور‌های مواصلاتی سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تلفن گویای ۱۴۱، درگاه اینترنتی ۱۴۱.ir و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ سامانه‌های ارتباطی برای اطلاع شهروندان گرامی از آخرین وضعیت ترافیکی محور‌های مواصلاتی، شرایط آب و هوایی، انسداد و رخداد‌های جاده‌ای و ... می‌باشد، بیان کرد: در پنج ماهه سال جاری سه هزار و ۱۲۴ تماس تلفنی در سامانه ۱۴۱ استانی به ثبت رسیده است.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید