خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5318
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۳:۰۹
محتوای بازدید نمایندگان از بلوچستان مرثیه‌ای برای عدالت اجتماعی

پوشش خبری بازدید قالیباف از خوزستان با پوشش بازدید نمایندگان از چابهار، تفاوتی از زمین تا آسمان داشت

پوشش خبری بازدید قالیباف از خوزستان با پوشش بازدید نمایندگان از چابهار، تفاوتی از زمین تا آسمان داشت
پس از سالها زجر چندساعتی نمایندگان مجلس از تهران آمدند و از عمق این ظلم و محرومیت ها خجالت کشیدند. بهت و ناباوری در برخورد آنها مشخص است. اما بسیاری در این خجالت شریکند؛ سالها رسانه ملی و استانی محرومیت‌ها را سانسور می‌کند و شجاعت نشستن پای دردودل آنها و حوصله پیگیری را ندارد. از آنها خسته تر مجمع نمایندگان استان است.

اس.بی پرس _ مجتبی جهانتیغ: هیئت پیشرفت مردمی مجلس به دعوت نماینده چابهار وارد چابهار شدند؛ این سفر به مدد شبکه های مجازی و هوش رسانه ای نمایندگان انقلابی چون ایزدخواه توانست صدای محرومیت و مظلومیت مردم استان را از استان خارج کند.

 

محتوای بازدید ها مرثیه ای برای عدالت اجتماعی است؛ مردم درخواست آب، برق، جاده ، خانه، حمام، دستشویی و...دارند؛ اما همه جا صحبت از آب است، آبی که فراوان است اما پشت سدها در حال تبخیر است‌! مسأله‌ای که نه جدی در رسانه ها طرح و نه مسولان پیگیری می‌کنند و فقط طرح انتقال آب عمان مطرح است.

 

حالا آب باشد سرپناه را چه کنند؟! بقول خانمی که به نمایندگان گفت مگر زیر آفتاب می‌شود زندگی کرد؟ آب و برق و دستشویی نداریم، شب و روز در حال زجر هستیم.

 

شغل و درآمد را چه کنند وقتی دولت صیادی  بومی را ممنوع می‌کند و محور صیدترال به خارجی می‌دهد! برای چند ده هزار نفر مردم چابهار زندگی زجر ممتد است و آرزویشان حداقل های بقا و زندگی‌ست.دهه ها کنار دریا آرزویشان آب گوارا است.

 

پس از سالها زجر چندساعتی نمایندگان مجلس از تهران آمدند و از عمق این ظلم و محرومیت ها خجالت کشیدند. بهت و ناباوری در برخورد آنها مشخص است. اما بسیاری در این خجالت شریکند.

 

سالها رسانه ملی و استانی محرومیت‌ها را سانسور می‌کند و شجاعت نشستن پای دردودل آنها و حوصله پیگیری را ندارد. از آنها خسته تر مجمع نمایندگان استان است.

 

جریانات مدعی حزب الله و انقلابی در کشور و استان هم در رسانه ای کردن مسائل آنها کوتاهی می‌کنند. حوزه علمیه و دانشگاه هم بی تفاوت.

 

حق این مردم طبق خطبه منا امام حسین (ع) در حلقوم بسیاری بزرگان، عالمان، نخبگان، گیر است.

در دولت و مجلس و همه نهادها و همه ارکان نظام.

 

رسانه ها کماکان بی توجهی می‌کنند عمدا یا سهوا؛ همزمان با سفر این هیئت، قالیباف به خوزستان سفر کرده و رسانهملی و خبرگزاری ها چونفارس پوشش کامل می دهند اما سفر این هیئت بهبلوچستان به‌خوبی رسانه ای رسمی نشد.

 

البته شاید حکمت خداست و بخیر گذشته! چراکه قالیباف در مقام رییس مجلس کشور و کاروان رسانه همراه اگر با این شدت محرومیت در چابهار مواجه میشد معلوم نبود چه تبعات رسانه ای برای کشور در جهان میداشت؟!

 

نظام باید برای باز توزیع عادلانه ثروت و امکانات و فرصت ها چاره ای تازه کند و تجدید نظری اساسی بر ساختارهای اقتصادی فعلی اعم از بانکی، مالیاتی، رفاهی، بهداشت و درمان و سیاست‌های کلان اقتصادی چون اصل۴۴ و خصوصیسازی و آزادسازی ها بکند

 

امید است این فعالیتها و دغدغه های نمایندگان انقلابی مجلس آغازی بر این تغییر سیاست و ساختارها به نفع مردم باشد.

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha