خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5320
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۷:۱۰
حقوق اولیه ایی که مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد

حامد و محمد امین های سیستان وبلوچستان در انتظار هویت(ویدئو)

حامد و محمد امین های سیستان وبلوچستان در انتظار هویت(ویدئو)
یکی از مهم‌ترین محرومیت‌های سیستان وبلوچستان که کمتر دیده و شنیده می‌شود بی‌شناسنامه‌ها و بی‌هویت‌ها هستند. آمار مدونی از بی‌هویت‌ها در سیستان و بلوچستان وجود ندارد؛ در این گزارش به سراغ یکی از این خانواده های بدون شناسنامه، خانواداه‌‌ی حامد و محمدامین رفته‌ایم که توصیه می کنیم مشروح آن را در ویدئوی منتشرشده حتماً مشاهده کنید.

به گزارش اس.بی پرس، یکی از مهم‌ترین محرومیت‌های سیستان وبلوچستان که کمتر دیده و شنیده می‌شود بی‌شناسنامه‌ها و بی‌هویت‌ها هستند. آمار مدونی از بی‌هویت‌ها در سیستان و بلوچستان وجود ندارد اما آمارهای غیررسمی و گفته‌های برخی نمایندگان استان در مجلس حکایت از آن دارد که حداقل 100 هزار نفر از جمعیت بومی این استان بی‌شناسنامه هستند.

 

حامد و محمدامین نیز از افرادی هستند که از این حق محرومند؛ آنها حتی دیگر فریاد برآوردن برای رسیدن به حقوق‌اولیه خویش را هم بی‌فایده می‌دانند.

 

آن دو در گفتگو با ما بیشتر سکوت اختیار می‌کردند، آنها حتی شاید نمی‌دانند حق‌شان چیست که بخواهند آن‌را طلب کنند؛ اما آن مسئول پشت میز نشینی که ۴۵هزار تومان یارانه را جزو افتخاراتش می‌داند خوب می‌داند که این تحفه‌هایشان نه تنها به دست مستحق واقعی‌اش نمی‌رسد، بلکه هرروز رنجی به رنجشان می‌افزاید.

 

در این ویدئو به سراغ یکی از این خانواده های بدون شناسنامه، خانواداه‌‌ی حامد و محمدامین رفته‌ایم که توصیه می کنیم مشروح آن را در ویدئوی زیر حتماً مشاهده کنید:


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی