خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5329
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۰:۱۰
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر:

همایش یاران روستا ۱۵ مهر در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود

همایش یاران روستا ۱۵ مهر در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان گفت: همایش «یاران روستا» ۱۵ مهر همزمان با روز روستا و عشایر برای پاسداشت افراد و سازمان‌های دارای نقش در بهبود کیفیت زندگی روستاییان این استان برگزار خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس امان الله شاقوزایی اظهارداشت: فقرزدایی و رفاه، ظرفیت‌سازی و توانمندسازی، کارآفرینی و اشتغال، حمایت‌های معیشتی و اجتماعی، حفاظت از محیط زیست روستایی، محرومیت زدایی، ارتقای شاخص سلامت و ارتقای سطح زیست‌پذیری روستاها از مهمترین محورهای همایش «یاران روستا» است.

 

وی افزود: افراد و سازمان‌ها بویژه فعالان حوزه صنایع دستی و گردشگری که در جهت محرومیت زدایی و کاهش فقر تلاش کرده‌اند در قالب محورهای مذکور گزارشی از طرح‌های خود در قالب فایل PDF همراه با مستندات؛ شامل فیلم و عکس را تا پایان شهریور سالجاری به نشانی roozeroosta @gmail.com  ارسال کنند.

 

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان ادامه داد: اطلاع رسانی همایش «یاران روستا» در تمامی دستگاه‌های اجرایی مرتبط با روستا شامل استانداری، فرماندارن، مدیرکل امور اجتماعی در بحث سمن‌ها، ادراه‌کل محیط زیست و اداره‌کل امور روستایی و شوراهای استانداری انجام شده است.

 

وی بیان کرد: تاکنون بیش‌از ۳۷ هزار خانوار تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار دارند و جامعه هدف این صندوق کشاورزان، روستاییان، عشایر، ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت و کشاورزان فعال در حوزه شهرها هستند.

 

شاقوزایی افزود: خدمات صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در چهار بخش عمده شامل بازنشستگی، از کار افتادگی، فوت و نقل و انتقال سوابق به صورت بلندمدت است.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی