خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5330
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۰:۲۰
در بازدید مدیر کل دیوان محاسبات از بندر چابهار مطرح شد؛

پیشرفت برنامه ها و افزایش ظرفیت؛ جلوه ای از تلاش جهادگونه کارکنان بندر چابهار/ رشد ۹۵ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از بزرگترین بندر اقیانوسی کشور

 پیشرفت برنامه ها و افزایش ظرفیت؛ جلوه ای از تلاش جهادگونه کارکنان بندر چابهار/ رشد ۹۵ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از بزرگترین بندر اقیانوسی کشور
ابراهیم ویسی گفت: پیشرفت برنامه ها و افزایش ظرفیت بندر چابهار، نشان دهنده تلاش گروهی و جهادگونه کارکنان این بندر استراتژیک است که جای تقدیر دارد.

به گزارش اس.بی پرس، ابراهیم ویسی، مدیر کل دیوان محاسبات سیستان و بلوچستان در بازدید از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار بیان کرد: به طور قطع دیدن اقدام های انجام شده از نزدیک و بازدید از ظرفیت های ایجاد شده، باعث درک بهتر از نحوه انجام امور و رسیدگی بهتر به آن می شود.

 

او  با تقدیر از اقدام های سازمان بنادر و دریانوردی در راستای توسعه زیرساخت ها و رونق تجارت، تصریح کرد: مجموع این اقدام ها و ثمراتی که به همراه داشته، نتیجه کار گروهی است که در این راستا بازرسی های به روز، زمینه ساز پیگیری و پاسخگویی بهتر به نیازمندی های دستگاه های نظارتی خواهد شد.

 

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز با تشریح اقدام های انجام شده و با اشاره به ظرفیت های بندر چابهار، بیان کرد: با ارائه تخفیفات ویژه در این بندر استراتژیک و مدرن، شرایط بی نظیری پیش روی صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی کشورهای مختلف قرار گرفته است.

 

بهروز آقایی با اشاره به راه اندازی خطوط لاینر کشتیرانی و تردد منظم آن در مسیر بندر چابهار، افزود: این مهم سبب ترغیب تجار و صاحبان کالا به ویژه بخش خصوصی افغانستان و هند برای صادرات و ترانزیت از طریق این بندر شده است.

 

او  با اشاره به ارائه تخفیفات متقابل ۴۰ درصدی برای صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی و افزایش رضایتمندی و استقبال آن ها برای بهره مندی از ظرفیت های دروازه ملل، ادامه داد: تحقق صادرات کالاهای یخچالی، کاهش هزینه حمل دریایی و کانتینری و کاهش هزینه تمام شده جا به جایی کالا از دیگر مزایای راه اندازی این خطوط است.

 

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بیان کرد: به واسطه اقدام های انجام شده و تجهیزات و زیرساخت های بی نظیر در بندر چابهار، صادرات کالاهای غیرنفتی از این بندر از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۵ درصد رشد داشته است.

 

او  ادامه داد: رشد ۱۰۰ درصدی صادرات کالاهای کانتینری و یخچالی در سال گذشته و تداوم آن در سال جاری، ورود هشت کشتی ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان طی پنج ماه گذشته، صادرات چهار کشتی صرفا ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار در راستای توافقنامه سه جانبه هند، ایران و افغانستان از دیگر اتفاق های خوبی است که در این بندر بزرگ اقیانوسی شاهد آن هستیم.

 

به گفته او، تمامی فرایند برگزاری مناقصات بندر چابهار از طریق سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) انجام می شود که این مهم منجر به ابلاغ ۱۸ فقره قرارداد در فضای رقابتی شفاف شده است.

 

مدیر کل دیوان محاسبات استان در راس هیاتی از مدیران این سازمان، از اسکله ها، تجهیزات و زیرساخت های طرح توسعه و همچنین بخشی از پروژه های بزرگ عمرانی این بندر اقیانوسی بازدید کرد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha