خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5381
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۹:۳۵
معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی؛

استدیوی گردشگری در موزه منطقه‌ای جنوب شرق راه‌اندازی می‌شود

استدیوی گردشگری در موزه منطقه‌ای جنوب شرق راه‌اندازی می‌شود
معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: استدیوی گردشگری برای نخستین بار در موزه منطقه‌ای جنوب شرق کشور در زاهدان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، مجتبی میرحسینی اظهارداشت: با توجه به اینکه نوع نگاه‌ها به سفر تغییر کرده و نیاز به فرهنگ سازی و معرفی بیشتر است و از طرفی کسب و کارهای جدید در حوزه گردشگری متناسب با شرایط موجود ایجاد شده راه‌اندازی استودیو گردشگری در بخش تولید محتوا، فرهنگ سازی سفر و همچنین در حوزه معرفی کسب و کارهای نو و افراد موفق این صنعت با نگاه خلاقانه موثر خواهد بود.

 

وی گفت: با راه‌اندازی این استودیو می‌توان از نظرات صاحبان اندیشه، اساتید دانشگاه و بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری جهت گفتمان سازی و معرفی ظرفیت‌ها با توجه به رویکرد جدید سفرهای هوشمند به این استان استفاده کرد.

 

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه لوگو و تیتراژ برنامه آماده شده اما هنوز ضبط انجام نشده است، افزود: امیدواریم با راه‌اندازی این استدیو شاهد افزایش مشارکت مردم و فعالان گردشگری در معرفی مقاصد ناشناخته، گفتمان سازی و بیان فرصت‌های پیش روی استان برای ورود به قرن ۱۵شمسی با بهره‌گیری از تجارب سده گذشته، کمک به شکل گیری مشاغل جدید و افزایش تولید با استفاده از ظرفیت‌های صدا و سیما برای پخش از شبکه هامون باشیم.

 

وی بیان کرد: در استراتژی توسعه محصول، باید گاهی محصولات جدیدی خلق شود و متناسب با زمان دیگر با چند تغییر کوچک در محصولات قبلی بازار جدید ایجاد و به بهترین شکل نیازهای گردشگران شناسایی و آنها را برطرف کرد.

 

میرحسینی ادامه داد: روند رو به رشد ایجاد تاسیسات گردشگری در سیستان و بلوچستان ادامه دارد و در این شرایط با ایجاد زیرساخت‌های لازم آماده بازیابی گردشگری استان با تغییر محصول و بازار می‌شویم.

 

وی گفت: تا پایان سال تاسیسات گردشگری زیادی در سیستان و بلوچستان ایجاد می‌شود و امسال در هفته دولت هفت مجتمع گردشگری، هشت اقامتگاه بومگردی، یک سفره خانه سنتی و اولین دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری شهرستان نیکشهر با صدور پروانه بهره برداری به صورت رسمی افتتاح شد.

 

انتهای پیام/

 
 
 

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی؛

تصادف در زاهدان چهار کشته برجا گذاشت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت